Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До відома виробників сільськогосподарської продукції та суб’єктів господарювання, які планують експорт з території Скадовського району.

 З метою реалізації фітосанітарних вимог пропонуємо сільгоспвиробникам та експортерам встановлювати ділянки та місця виробництва, вільні від шкідливих організмів, якщо такий захід вимагає країна імпорту, це необхідно для попередження невиправданих бар’єрів у міжнародній торгівлі українськими рослинами та продуктами рослинного походження, надання можливостей вітчизняному сільгоспвиробнику вдало реалізувати свою продукцію, а експортеру – без проблем здійснити її експорт.

Однією з вимог Євразійського економічного союзу (Вірменія, Казахстан, Росія, Білорусь, Киргистан), Європейського союзу , яка ускладнює експорт з України певних рослин та продуктів рослинного походження, є вимога щодо наявності в країні експорту вільних зон від конкретних організмів для певного  виду    сільгосппродукції, з цією метою на території Херсонської області протягом  2018 року  встановлено 94 вільні зони.

Для встановлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільної від шкідливого організму, суб’єктом господарювання до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  подається:

- Заява про встановлення та/або підтримання офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів (додаток 1 до Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2012 № 487). У додатковій інформації заяви необхідно зазначити перелік шкідливих організмів, відносно яких планується офіційно встановити вільне місце виробництва або виробничу ділянку.

- Копія плану земельної ділянки (витягу з документації із землеустрою), на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

- Копія документа, який засвідчує право власності або користування (у тому числі оренди) на земельну ділянку, на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

- Документ, що підтверджує внесення плати за обстеження посівів сільськогосподарських культур, плодових культур, розсадників, промислових садів, присадибних ділянок та лісосмуг щодо виявлення карантинних організмів для надання та/або підтвердження статусу місця виробництва або виробничої ділянки на вимогу особи, що здійснює виробництво об’єктів регулювання, передбачених Законом України «Про карантин рослин», розмір плати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1348 (додаток 1).

За результатами проведених заходів, пов’язаних зі встановленням та/або підтриманням статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, присвоюється реєстраційний номер місцю виробництва або виробничій ділянці, вільних від регульованих шкідливих організмів.

Слід звернути увагу, що обстеження посівів сільськогосподарських культур, плодових культур, розсадників, промислових садів, присадибних ділянок та лісосмуг, відбір зразків рослин, продукції рослинного походження та інших об’єктів регулювання відбувається лише під час вегетаційного періоду.

Більш детально з Єдиними карантинними фітосанітарними вимогами країн можна ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби (http://www.consumer.gov.ua)  за посиланням: фітосанітарія, контроль у сфері насінництва та розсадництва / фітосанітарні вимоги країн, а відповідну консультативну допомогу отримати звернувшись до відділу фітосанітарних заходів на  кордоні Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби  за адресою: м. Скадовськ, вул. Мангубінська (Пролетарська), 2,  тел. 5-25-98.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора