Чорнобиль… Біль нашої землі
26 квітня 2018 року виповнюється тридцять два роки з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської Атомної Електростанції. Проходять роки після аварії, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки аварії на ЧАЕС.
До 32-ї річниці від дня трагедії, яка відбулася на Чорнобильській Атомній Електростанції, у Скадовському краєзнавчому музеї з 16 квітня 2018 року організовано тематичну виставку-інсталяцію «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської…». На виставці представлено матеріал відповідної тематики, фотоматеріали, копії документів, газети «Чорноморець», а також особисті фото-спогади ліквідаторів.
25 квітня 2018 року, до річниці Чорнобильської трагедії, у краєзнавчому музеї спільно з учнями 8-А класу Скадовської спеціалізованої ЗОШІ «Академія творчості» відбувся захід «Чорнобиль… Біль нашої землі». На зустріч із школярами працівники музею запросили ліквідаторів та очевидців аварії на ЧАЕС – Голову Скадовської районної організації Союзу Чорнобильців Яровенко Григорія Олександровича, Шаповалова Миколу Івановича, Шевцову Ольгу Василівну, Щербину Григорія Володимировича.
В цей день працівники музею розповіли всім присутнім про події квітня 1986 року: про саму аварію, героїзм та мужність ліквідаторів, про наслідки страшної катастрофи. Розповідь екскурсовода доповнювали відеоматеріали та зворушливі вірші про Чорнобиль, які в цей день читали діти. До ліквідації Чорнобильської катастрофи були залучені кращі підрозділи пожежників, військових, склад МВС України, зв’язківці, медичні працівники, шахтарі, науковці, екологи, будівельники, водії, зварники, журналісти. Серед присутніх в цей день були наші земляки, які приймали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Гості розповідали про героїчну і самовіддану працю ліквідаторів. Дуже детально описали перші дні після аварії, свою долю, яка звела їх з радіаційною небезпекою. Ділилися з учнями та усіма присутніми своїми спогадами життя та розбудови Прип’яті до катастрофи, як важко було розлучатися зі своїми домівками людям після оголошення евакуації, демонстрували фотографії того періоду.
26 квітня 2018 року, до річниці Чорнобильської трагедії, у краєзнавчому музеї буде проведено день «відкритих» дверей. Працівники музею запрошують усіх бажаючих відвідати музей, ознайомитися з виставкою-інсталяцією, вшанувати героїчну і самовіддану працю ліквідаторів аварії.
Чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей, він не минув безслідно і буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.