Торгівля людьми в умовах війни!
Проблема торгівлі людьми залишається однією з найсерйозніших і у мирний час, а наслідки збройного конфлікту створюють найбільш сприятливі умови для торгівлі та експлуатації людей.
Збройна агресія підвищує ризики торгівлі людьми, особливо на ринку праці. Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті що залишились на території України та на тимчасово окупованих територіях.
Злочинці, які займаються торгівлею, часто використовують обман, насильство, загрозу або економічний тиск для контролю над потерпілими. Вони можуть здійснювати вербування через фальшиві обіцянки кращого життя, стабільної роботи чи освіти, а потім перетворювати їх на предмети торгівлі та експлуатації.
З початку повномасштабного вторгнення через вимушену міграцію до країн Європи та переміщення всередині країни багато переселенців стикаються з проблемами працевлаштування та фінансової нестабільності. Це може підштовхнути їх до нелегальної діяльності, підвищуючи ризик стати потерпілими від злочинів. Особливо це стосується дітей. Багато дітей було переміщено за кордон, що також створює ризик потрапити в ситуацію торгівлі людьми.
Як зрозуміти, що ви чи ваші знайомі потрапили у ситуацію, пов'язану з торгівлею людьми :
- вас позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
- вам погрожували, били або ґвалтували, знущалися або чинили психологічний тиск;
- вас примушували відпрацьовувати вигадані борги.
Що робити, якщо ви потрапили в таку ситуацію?
- Збережіть спокій: паніка може ускладнити ситуацію.
- Намагайтеся запам'ятати деталі.
- Шукайте допомогу у будь якому випадку
Не довіряйте незнайомцям ! Ніколи нікому не віддавайте паспорт чи інші документи, що підтверджують особу, тримайте їх копії окремо від оригіналів. Працевлаштовуйтеся офіційно, не довіряйте пропозиціям швидкого заробітку. Тримайте під рукою найважливіші контакти: телефони гарячих ліній, волонтерів, юристів, адреси посольств тощо.
Перш за все, закликаємо потерпілих або людей, яким загрожує небезпека, звертатися на урядову «гарячу» лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15-47.
Також допомогу завжди можна отримати за наступними номерами:
0 800 500 202 / 102 «гаряча лінія» Національної поліції України
0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
527 «гаряча лінія» з протидії експлуатації
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія»
БУДЬТЕ ПИЛЬНІ, БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ !!!