Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі!
25 березня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі. День проголошений на 150-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки ООН 17 грудня 2007 року.
В ніч з 22 на 23 серпня 1791 року на острові Сан-Домінго (Гаїті) відбулось повстання рабів, яке докорінно змінило ситуацію в системі работоргівлі і поклало початок процесу ліквідації трансатлантичної торгівлі рабами. ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації задля того, щоб віддати належне тим далеким борцям за свободу і права людини, а також зберегти пам’ять про них, уроки тієї історії та цінності, носієм яких вона є. ООН оголосила про проведення Міжнародного десятиліття осіб африканського походження (2015-2024), наголошуючи на величезному внеску африканців у побудові сучасного суспільства і забезпеченні прав та гідності усіх людей без винятку.
Трансатлантична работоргівля, яка тривала 400 років, стала наймасовішим в історії людства, насильницьким переміщенням людей на велику відстань. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з самих темних сторінок людської історії.
Пошук ефективних засобів протидії цьому ганебному явищу, а також, його профілактика є актуальними та необхідними в сучасному світі. Саме тому, цій проблемі приділяється велика увага і сьогодні. Проведення профілактичних заходів щодо запобігання потраплянню в небезпечні ситуації, особливо актуальна під час воєнного стану, коли ситуація лише загострилася. Необхідність пошуку нових ефективних заходів протидії усіх форм сучасного рабства як ніколи є важливим кроком для вирішення вказаної проблеми.
Наразі також мільйони людей щороку стають жертвами работоргівлі, затягнутими у пастку шляхом обману чи насильницькими методами. Важливо звертати увагу на цю проблему, визнати її актуальність та вести боротьбу з метою викорінення такого ганебного явища як рабство.