День Європи в Україні
Після завершення Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи політичної співпраці та економічної кооперації. Зрештою 9 травня 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив з ініціативою налагодити в Європі спільну координацію та контроль за важкою промисловістю. Він запропонував розробити принципи спільної політики для досягнення солідарності в цій окремій галузі. Шляхом до реалізації плану Шумана мала стати Європейська спільнота вугілля та сталі. За задумом Шумана, Франція, Німеччина та інші європейські країни мали передати управління виробництвом вугілля та сталі єдиному органу. Унаслідок такого об’єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни.
У результаті 18 квітня 1951 року в Парижі був підписаний договір про створення Європейської спільноти вугілля та сталі. Спершу його ратифікували шість країн: Франція, Німеччина, Італія та країни Бенілюксу – Бельгія, Нідерланди й Люксембург. Організація була відкрита для інших європейських держав. Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому в ЄС 9 травня відзначається День Європи.
Від минулого року Україна на державному рівні відзначає День Європи. Це знаменна подія, яка підкреслює прагнення нашої країни до європейської інтеграції та членства в Європейському Союзі.
Цього року День Європи проходить під гаслом «Разом сильніші». Це гасло особливо актуальне зараз, коли Україна мужньо протистоїть російській агресії. Європейське співтовариство рішуче підтримує нашу країну в цій боротьбі, надаючи їй політичну, економічну та гуманітарну допомогу.
День Європи - це не лише свято, але й можливість ще раз нагадати про цінності, на яких ґрунтується Європейський Союз: мир, демократія, свобода, верховенство права та повага до прав людини. Ці цінності є спільними для України та Європи, і саме за них ми боремося сьогодні.