Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Дотримання правил з охорони праці при весняно – польових роботах.

      Хочу звернути  увагу, що відповідно до ст. 13 Закону України „Про охорону праці” роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно -  правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників  у галузі охорони праці.

        Під час проведення весняно - польових робіт працівники сільськогосподарських підприємств, які керуватимуть об'єктами із підвищеною небезпекою (тракторами, самохідними, сільськогосподарськими та меліоративними машинами) повинні  пройти, де є потреба у професійному підборі, спеціальне навчання  й перевірку знань з питань охорони праці, повторні та цільові інструктажі з  питань охорони праці, медичні огляди, а також тренувальні заняття з практичним відпрацюванням навичок безпечного виконання робіт, умілого користування засобами індивідуального і колективного захисту та надання першої медичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку. При виконанні робіт які пов'язані  з пестицидами і агрохімікатами  працівники повинні обов'язково пройти спеціальне навчання і  тільки ті працівники які мають дозвіл (посвідчення) повинні виконувати ці роботи. Також роботодавець повинен  забезпечити працівників  засобами індивідуального захисту з урахуванням властивостей препаратів. Комплект індивідуального захисту – спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази – повинні бути закріплені за кожним працівником на весь період роботи. Усі працівники повинні бути оформленні  відповідно до законодавства України про працю.       

        У разі  настання  нещасного  випадку  безпосередній  керівник робіт зобов'язаний:

1.Терміново організувати  надання  першої   медичної   допомоги потерпілому.

2.Забезпечити  у  разі  необхідності  його доставку до лікувально-профілактичного закладу.

3.Повідомити про  те,  що   сталося,   роботодавця,   керівника первинної  організації профспілки,  членом якої є потерпілий,  або уповноважену найманими працівниками особу з питань охорони  праці, якщо потерпілий не є членом профспілки.

4.Зберегти до  прибуття  комісії  з  розслідування  (комісії із спеціального  розслідування)  нещасного  випадку   обстановку   на робочому  місці та устаткування у такому стані,  в якому вони були на момент нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров'ю інших  працівників  і  не  призведе до більш тяжких наслідків), а також вжити заходів до недопущення подібних випадків.

       Роботодавець одержавши повідомлення про нещасний випадок зобов'язаний негайно          

( протягом 1 години в будь який час)  повідомити засобами  зв'язку про нещасний випадок та скласти  протягом  доби  на паперовому носії  повідомлення про нещасний випадок ( додаток 2 до  порядку проведення  розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затвердженого Постановою КМУ від 30.11.2011 р. №1232) до:

- відділення управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  за місцем знаходженням підприємства;

- підприємства, де  працює  потерпілий,  -  якщо  потерпілий  є працівником іншого підприємства;

- головного управління Держпраці в Херсонській області;

- органові прокуратури за  місцезнаходженням підприємства (при смертельних або групових випадках);

- органові державного  пожежного   нагляду  за  місцезнаходженням підприємства      ( у  разі  нещасного  випадку,  що  стався  внаслідок пожежі);

- відділу  санітарно - епідеміологічної  служби,   у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння).

    Утворити наказом комісію з розслідування нещасного випадку  у складі не менше ніж три особи  та  організувати розслідування.

    До   складу  комісії  включаються  керівник  (спеціаліст) служби охорони праці  або  посадова  особа,  на  яку  роботодавцем покладено  виконання  функцій  спеціаліста  з питань охорони праці (голова комісії), представник відділення управління виконавчої дирекції Фонду за  місцезнаходженням  підприємства (страховий експерт з охорони праці), представник первинної організації профспілки, членом якої є потерпілий,  або уповноважена  найманими  працівниками  особа  з питань охорони праці, якщо потерпілий не є членом профспілки та інші особи.

    Акти розслідування нещасного випадку на протязі  трьох робочих днів складаються комісією з розслідування за формою Н-5, та  за формою Н-1  у разі коли  нещасний випадок  визнаний таким, що пов'язаний з виробництвом  і передати  роботодавцеві на затвердження.

     При весняно-польових роботах керівники всіх сільгоспідприємств повинні додержуватись нормативно - правовим актам з охорони праці та більше приділяти уваги профілактичної роботи на своїх підприємствах для уникнення  нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

 

Страховий експерт з охорони  праці Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області  Хандусь Л.Т.( тел.0553753183)

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора