Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Вячеслав Чорновіл: «Я б обрав життя, яке прожив…»

Фото без опису  Фото без опису

Вячеслав Чорновіл... Його ім'я на початку 70-х років переказували пошепки з двору в двір, з душі в душу, з серця в серце. В кінці 80-х воно зазвучало голосніше у кав'ярнях Золочева і Львова, на сторінках київських газет. Воно вознеслося народною надією на малих і великих вічах на початку 90-х років.

24 грудня цього року ми могли б вітати із 80-річчям людину високих моральних чеснот, відомого правозахисника, політика, журналіста, публіциста і громадського діяча, Героя України – Вячеслава Чорновола. До визначної події Скадовський краєзнавчий музей підготував виставку «Я б обрав життя, яке прожив…», де представлено документальний та фотоматеріал про життя та діяльність відомого політика. Перлиною виставки є 10-тимник робіт В.Чорновола. Упорядником видання є сестра легендарного борця за незалежність України Валентина Максимівна Чорновіл, яка під час  візиту до Скадовська, особисто передала праці рідного брата до фондів музею. Не менш важливими, для працівників музею, є фотографії, що потрапили до музею з особистого архіву Тараса Чорновола.

22 грудня в стінах музею проведено захід, присвячений пам’яті видатної людини.  Голова Скадовської районної державної адміністрації Віктор Турик в своїй промові наголосив, що В.М. Чорновіл - це людина, яка є одним із основоположників незалежності України, ідеолог української демократії, і, зрештою, людина, ім’я якої увічнене в українській історії. Віктор Ананійович розповів про відомого політика, як про людину та особистість, та своє враження від особистого спілкування з ним, а також про соратників по партійній діяльності – Лідію Гук, Оксану Білинську та Олександра Ткаленко, які відстоювали та пропагували ідеї та погляди Чорновола на Херсонщині та Скадовщині. У зверненні до молодого покоління Віктор Турик зазначив, що саме вони є майбутнім нашої держави і вивчення життєвого шляху та поглядів відомих людей сформують їх світогляд. В цей день молодь розширила свої знання про життя та політичну і громадську діяльність  В. Чорновола, ознайомились з спадщиною гідного патріота своєї держави.

Роль і значення постаті Вячеслава Чорновола неможливо переоцінити. Це людина, у якої слово і діло  завжди підпорядковувались високій ідеї – ідеї  відродження Української державності і служіння українському народу. Чорновіл говорив: «Якби мене запитали, чи жалкую я про те, як склалося моє життя, про відсиджені 15 років, я б відповів: анітрохи... І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив».

Фото без опису  Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора