Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Пам’ять заради майбутнього

Фото без опису      Фото без опису             У тисячолітній історії українського народу є багато героїчних і трагічних сторінок. До них ми щоразу линемо своїми думками і шукаємо в них джерело нашої слави й сили, найглибшої основи для зміцнення віри у нашу правду й перемогу. Щорічно у січні українці, відзначаючи радісні і доленосні для нашої країни дати, схиляються і перед пам’яттю тих, хто освятив своєю кров’ю українську державність.

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ця дата вибрана невипадково, адже саме 27 січня 1945 року війська І Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті  - Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі. Відтоді минуло вже 75 років, тож подія широко відзначалась світовою спільнотою, в тому числі і на державному рівні в Україні. А вже 29 січня в країні проходять меморіальні заходи з нагоди Дня пам’яті героїв Крут. Це данина тим 300 молодим українцям, які поклали свої голови на полі нерівного кривавого бою, обороняючи Україну від зрадницького удару з півночі, у далекому 1918 році.

28 січня у читальній залі Центральної бібліотеки для дорослих відбулася історична година-реквієм «Забуттю не підлягає». Віддати шану загиблим на захід завітали очільники влади та органів місцевого самоврядування, представники установ та закладів міста, молодь. Вражаючі історичні факти, документальні матеріали, свідчення, фотознімки не залишили байдужим нікого з присутніх у залі, а кадри відеохроніки переконливо донесли до учасників зустрічі весь масштаб тих трагічних подій.

У своєму виступі голова Скадовської районної державної адміністрації Світлана Олександрівна Покутня зазначила: «Ми маємо доносити до молодого покоління всю цю історичну правду, адже саме вона є запорукою мирного життя України. Проводячи паралель між минулим і сьогоднішнім днем, ми згадуємо і наших воїнів на сході України, долі яких є свідченням справжнього героїзму». Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв Крут, пам’ять усіх, хто став жертвою злочинних вбивств фашистів у роки Другої Світової війни, та  воїнів, які полягли в боях за вільну незалежну Україну в наші дні.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ольга Іванівна Бутенко  зробила історичний екскурс у часи Голокосту, зокрема,  на території Скадовщини і запросила відвідати музей міської загальноосвітньої школи №3, в якому зібрано багато цікавих і унікальних матеріалів.

Проникливо і щемно прозвучала на завершення заходу пісня «Молитва» у виконанні Народного вокального ансамблю «Лебідка» районного будинку культури (керівник В. Долгополова). Усі присутні мали змогу приєднатись до церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку розстріляним скадовчанам у місцевості Цукур. А їх, за даними досліджень,  286 чоловік.

Мир, єдність і злагода — це головне, що нам усім потрібно сьогодні. Пам'ятаючи про трагедії минулого, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.

Фото без опису       Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора