Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

5 травня — Міжнародний день боротьби за права інвалідів

Дата: 03.05.2024 15:35
Кількість переглядів: 218

Фото без опису

Щороку 5 травня в світі відзначають Міжнародний день боротьби за права інвалідів. Він покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов’язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями. Свій початок історія «міжнародного дня боротьби за права інвалідів» бере 5 травня 1992 року. У цей день люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн, одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів. З того часу подібні заходи проводяться кожне п’яте травня.

Метою Дня боротьби за права інвалідів є сприяння глибшому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя інвалідів. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян.

Російська агресія принесла горе та страждання українському народові. Чимало військовослужбовців стали інвалідами, захищаючи нашу країну від жорстокого ворога. Найбільш поширені травми серед військових — це кульові та осколкові поранення. Особами з інвалідністю стають і цивільні жителі, на голови яких щодня падають російські ракети та безпілотники.

Згідно зі статтею 7  Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» «До осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків) чи пов'язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Другої світової воєн або з участю в бойових діях у мирний час».

Питанням лікування, протезування та реабілітації військовослужбовців в Україні приділяється велика увага. Це усталена і складна система медичних, психологічних і професійних заходів, спрямованих на запобігання розвитку патологічних процесів, які призводять до втрати працездатності; ефективне і раннє повернення військовослужбовців до професійної діяльності.

Слід зазначити, що чималу допомогу у реабілітації військовослужбовців Збройних сил України надають наші західні партнери.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 21 квітня 2023 року № 361 «Про внесення змін до Порядку направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон», чим спростив механізм направлення на лікування за кордон захисників України.

Це дозволило в максимально стислі терміни отримати необхідне лікування чи реабілітацію за кордоном, без зайвих бюрократичних процедур.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора