Яку грошову допомогу від держави отримують полонені?

Дата: 21.12.2023 22:59

Фото без описуОсоби, щодо яких встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти Україн, а також члени сімей зазначених осіб — під час перебування цих осіб у місцях несвободи, мають право на державну допомогу.

Вона виплачується у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування таких осіб у місцях несвободи.

Як отримати виплату?

Факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України встановлює спеціальна Комісія, яка функціонує при Мінреінтеграції.

Після звільнення полонений отримує одноразову грошову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень. Водночас він також має право на щорічну допомогу в розмірі 100 тисяч гривень за кожний рік перебування в місцях несвободи.

Якщо людина все ще не звільнена, щорічну допомогу може отримувати один із членів її сім’ї — за кожен рік полону.

Детальніше дивіться у відео.

Повідомити бюро про людину, яка потрапила в полон, зникла безвісти або про те, що її депортували можна на сайті: https://nib.gov.ua/.

«Гаряча лінія» бюро за номером: 16-48.