Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Тепер компенсацію за пошкоджене майно, внаслідок збройної агресії рф можна отримати за допомогою електронної послуги єВідновлення!

Дата: 31.05.2023 15:18
Кількість переглядів: 848

Фото без опису21 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив порядок надання громадянам, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації, державної допомоги на поточний ремонт житла.

Починаючи з 10 травня 2023 року всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відновлене, можуть скористатися даною програмою за допомогою електронної послуги "єВідновлення".

Для того щоб якнайшвидше відновити пошкоджене майно, послугу єВідновлення максимально цифровізували та спростили для громадян.

 

Хто зможе скористатись послугою?

Всі громадяни України, чиє житло (квартира, приватний будинок та інші житлові приміщення, наприклад кімната в гуртожитку) було пошкоджено внаслідок бойових дій, не було відремонтоване раніше і підлягає відновленню.

Пріоритет надаватиметься:

- учасникам бойових дій,

- людям з інвалідністю внаслідок війни,

- ветеранам війни,

- членам сімей загиблих військових,

- мобілізованим,

- багатодітним родинам,

- людям з інвалідністю І та ІІ групи,

- батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;

- опікуна/піклувальникам,

- прийомним батькам та патронатним вихователям,

- дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

 

Як отримати компенсацію?

Перш за все слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія, а також через ЦНАП або нотаріуса.

Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Відкрити картку можна, як у банківському застосунку, так і в фізичному відділенні банку.

Після цього слід подати заяву на компенсацію в Дії.

Після подання заявки спеціальна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить вартість його відновлення.

Строк розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

Після цього громадянин, який подав заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку єВідновлення.

 

Як можна використати компенсацію?

Кошти можна використати на закупівлю будівельних матеріалів, вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.

Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні MCC-коди чи торгівельні коди.

Використати компенсацію можна буде протягом 1 року з моменту її нарахування.

 

Не забудьте додати у збереженні детальну інструкцію нижче 👇

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора