Як врятуватись від “брудної бомби”, застосування ядерної зброї чи аварії на АЕС

Дата: 07.11.2022 17:11

Фото без описуРосія терпить поразки на полі бою, а тому її керівництво у звичній для себе манері вдається до різного роду погроз. На сьогоднішній день, заяви кремля щодо можливого застосування тактичної ядерної зброї стають все частішими. Тому одна з найголовніших задач на сьогодні – бути готовими до найгірших сценаріїв війни. З цією метою ми підготували відповідний план дій, заснований на інструкціях та досвіді України, отриманих після ававрії на ЧАЕС (1986 р.).

☢️Ядерна зброя є зброєю масового ураження. Ядерні заряди можуть бути розміщені на різних типах ракет, торпед, бомб та артилерійських снарядів, якими росія постійно обстрілює нашу територію. Зрозуміти, що це була ядерна зброя, можна тільки після безпосереднього вибуху та отримання даних про радіоактивне забруднення території.

Радіологічний розсіюючий пристрій або, як ще його називають, “брудна бомба,” фактично є вибухівкою з радіоактивним матеріалом. Під час детонації радіоактивні речовини поширюються вибуховою хвилею.

⚠️У випадку застосування ядерної зброї, використання “брудної бомби” або вибуху на АЕС головне правило лишається незмінним: почувши сирену, прямуйте в укриття!⚠️

Увімкніть радіо, телебачення або скористайтесь інтернетом для отримання сповіщення про відповідну загрозу та про подальші дії.

Оперативну інформацію має повідомити ДСНС, Генштаб, поліція чи місцева влада на сторінках їх офіційних сайтів чи соцмереж або в офіційних каналах у Viber чи Telegram. Якщо інтернет-звʼязок буде нестабільним, можна використовувати полегшені версії соцмереж (Facebook Lite, Messenger Lite).

Однак є велика ймовірність, що в зоні ураження ядерною зброєю зовсім не працюватиме інтернет та засоби звʼязку, буде відсутнє електропостачання. А тому заздалегідь подбайте про наявність радіоприймача з живленням від батарейок. Це може бути єдиним засобом звʼязку в надзвичайній ситуації.

❗️Якщо ви у приміщенні

1. Перекрити потрапляння повітря у приміщення.

2. За можливості не перебувати у кімнаті з вікнами.

3. Залишатися в укритті допоки органи влади не нададуть інших інструкцій.

4. Не вживати водопровідну воду до отримання повідомлення про її безпечність.

5. Не їсти і не торкатись нічого, що могло зазнати радіоактивного забруднення.

6. Тримати хатніх тварин в середині приміщення.

❗️Якщо ви у дорозі

1. Не дивитися в бік спалаху в небі або його відбиття від поверхонь.

2. Зупинити транспортний засіб на безпечній частині дороги.

3. Перекрити потрапляння повітря у транспортний засіб.

4. Прикрити вуха навушниками. Рот і ніс прикрити маскою, тканиною – дихати через них, поки не опинитесь в укритті.

5. Прийняти захисну позу: закрити голову руками, опустити лікті на коліна.

6. Після вибуху, негайно знайти укриття у хвилинній доступності: спеціальне сховище, підвал, бетонні будівлі з мінімальною кількістю вікон та дверей.

7. Перш ніж потрапити в укриття, зняти верхній шар одягу або повністю переодягнутися.

❗️Якщо ви на вулиці

1. Не дивитися в бік спалаху в небі або його відбиття від поверхонь.

2. Знайти в секундній доступності заглиблення або виступ та лягти на землю.

3. Прикрити вуха навушниками. Рот і ніс прикрити маскою, тканиною – дихати через них, поки не опинитесь в укритті.

4. Закрити всі відкриті частини тіла; лягти ногами в бік вибуху, обличчям донизу, підкласти руки під себе.

5. Після вибуху якнайшвидше знайти укриття: спеціальне сховище, підвал, бетонні будівлі з мінімальною кількістю вікон та дверей.

6. Перш ніж потрапити в укриття, зняти верхній шар одягу або повністю переодягнутися.

❗️Якщо ви потрапили в укриття після вибуху

1. Перш ніж потрапити в укриття, зняти верхній шар одягу або повністю переодягнутися.

2. Перекрити потрапляння повітря в укриття.

3. Дистанціюватись від інших людей в укритті.

4. Не їсти і не торкатись нічого, що могло зазнати радіоактивного забруднення.

5. Провести дезактивацію тіла, приміщення, поверхонь, предметів: водою, милом, серветками, тканиною. Змивати радіоактивне забруднення зі шкіри та поверхонь водопровідною водою лише з дозволу органів влади. Не терти шкіру в місцях, де є подряпини чи рани. За можливості переодягнутись.

6. Увімкнути та не вимикати радіоприймач або інший пристрій для отримання інструкцій.

7. Залишатися в укритті допоки органи влади не нададуть інших інструкцій.

Більш детально з інструкціями можна ознайомитись за посиланням https://dovidka.info/yak-diyaty-v-razi-zastosuvannya-brudnoyi-bomby-yadernoyi-ataky-chy-avariyi-na-aes/#flat, зокрема з першою допомогою постраждалому від ядерної зброї, симптомами радіаційного опромінення, йодопрофілактикою тощо.