8 і 9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
8 і 9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Вже вкотре на державному рівні ми впроваджуємо європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну.
Українці вшановують всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Для кожного з нас 8 та 9 травня не є тріумфом переможців з парадами та брязканням зброї, а є нагадуванням про страшну катастрофу, та закликом до людяності й миру. Адже всі ми розуміємо, що до катастрофи привели тоталітарні режими – нацизм і комунізм. Їх спільна змова і нехтування головною цінністю людини - життям та свободою.
Цьогоріч, на долю нашої держави випало нове випробування. 8 та 9 травня ми зустрічаємо у війні - повномасштабній агресії російського режиму. Відбувається посягання на найсвятіше - життя українців. Для нас, спротив російській агресії - це боротьба за свободу, цивілізованість та європейські цінності. В цій боротьбі ми виступаємо за правду, добро та світле майбутнє українських дітей.
Тож, Український інститут національної пам’яті презентував нове гасло пам’ятних днів - «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!». До Перемоги, Україно! Ми вистоїмо і поборемо зло!