Щодо ПДВ під час воєнного стану для сільськогосподарських підприємств

Дата: 17.03.2022 13:57

Фото без опису   Скадовська військова адміністрація доводить до відома  сільськогосподарських підприємств району інформацію у межах компетенції  стосовно реєстрації  податкових накладних у ЄРПН під час воєнного стану.

Пунктом  69.1 підрозділу  Перехідних  положень Податкового кодексу України (з урахуванням змін, які внесені Законом України від 03 березня 2022 № 2118- 1Х) передбачено, що у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема, щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків/коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Наразі податкові накладні фізично зареєструвати в ЄРПН неможливо так як нова форма податкової накладної  відсутня. З цього приводу ДПС України 04.03.2022 рекомендувала платникам податків з метою забезпечення декларування податкових зобов’язань з податку на додану вартість, що підлягають сплаті до бюджету за звітний період лютий 2022 року у податковій звітності з податку на додану вартість за такий звітній період податкові зобов’язання та податковий кредит декларують з урахуванням наступних особливостей:

- податкові зобов’язання та податковий кредит, які станом на 24 лютого 2022 року  підтверджені зареєстрованими в ЄРПН  податковими накладними та розрахунками коригування до них, відображаються у відповідних розділах податкової звітності у загальному порядку;

- податкові зобов’язання та податковий кредит, які станом на 24 лютого 2022 року та до кінця дії воєнного стану на всій території України не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та розрахунками коригування до них, відображаються в податковій звітності з податку на додану вартість на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів (документи РРО, акти приймання – передачі, акти виконаних робіт – наданих послуг, тощо, складених (отриманих платником податку за операціями з постачання та придбання товарів-послуг відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»

Після завершення дії воєнного стану платники зобов’язані забезпечити реєстрацію в ЄРП всіх податкових накладних та розрахунків коригування, реєстрація яких відтермінована на час дії воєнного стану, а всі податкові зобов’язання та податковий кредит, задекларовані платниками під час дії такого воєнного стану на підставі наявних у платника первинних розрахункових документів,  підлягають обов’язковому уточненню  (приведенню у відповідність з урахуванням даних податкових накладних та розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН.

Додатково повідомляємо, що бюджетне відшкодування ПДВ наразі зупинено. Форма податкової накладної/ розрахунку коригування з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 17 січня 2022 року  № 15 буде доступна платникам податків після завершення воєнного стану, про що буде поінформовано.