Інформація для батьків про можливість реабілітації дітей з особливими потребами

Дата: 22.02.2022 15:55

Згідно Порядку постанови КМУ від 27 березня 2019 року № 309 (зі змінами в редакції постанови КМУ від 20 січня 2021 року № 30) визначається механізм використання коштів на реабілітацію дітей з інвалідністю.

Разом із заявою до управління соціального захисту населення, законні представники дитини з інвалідністю подають копії документів (із пред’явленням оригіналів):

• паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;

• свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;

• індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

• виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;

• документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої  батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);

• реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини та одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами,  які через свої  релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків,  офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті громадянина України).

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю  основних категорій життєдіяльності  має  обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційними  послугами в межах їх  граничної  вартості одна дитина може  бути забезпечена  декілька  разів  протягом бюджетного року,  які можуть надаватися у стаціонарі та  амбулаторно.

Вартість витрат реабілітаційної установи на реабілітаційні послуги для однієї дитини становить не менше ніж 60 відсотків граничної вартості реабілітаційних послуг для однієї такої дитини.

У граничну вартість реабілітаційних послуг, які надаються амбулаторно,  можуть включатися  витрати на харчування дитини.

Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики в розділі «Інвалідність» – «Реабілітація дітей з інвалідністю  https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html.

Станом на 15 січня 2022 року прийнято та зареєстровано 14 заяв від батьків щодо забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю.

Реєстрація заяв, а також визначення черговості надання реабілітаційних послуг проводиться в порядку надходження заяв.  Інформація про кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг щомісяця оприлюднюється на офіційному веб-сайті Скадовської районної державної адміністрації.

За  більш  детальною  інформацією  звертайтеся  за  адресою: м.  Скадовськ, вул. Маріїнська, 78, каб. 7,  тел. 5 26 61.

№з/п

Дата зверн.