Про проведення запобіжних заходів при ожеледиці

Дата: 10.02.2022 10:56

Ожеледиця – це тонкий шар льоду на поверхні землі, що утворюється після відлиги або дощу в результаті похолодання, а також замерзання мокрого снігу і крапель дощу. Вона з'являється на покритті у вигляді гладкої склоподібної плівки або у вигляді матової білої шорсткої кірки. Ожеледиця змушує бути уважними не лише водіїв, а й пішоходів, адже ризик травмування, коли під ногами слизько, є надто високим.

У зв’язку із складними погодними умовами Скадовське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області застерігає працівників підприємств, установ та організацій бути обережними під час пересування територіями, на яких вони працюють. Також нагадуємо керівникам про необхідність виконання запобіжних заходів з метою уникнення травмування працівників на слизьких ділянках.

З метою впровадження заходів щодо виключення виробничого травматизму в ускладнених зимових погодних умовах, необхідно:

- забезпечити формування пішохідних доріжок, проїздів та стоянок транспортних засобів на територіях підприємств, установ та організацій;

- своєчасне розсипання  протиожеледних матеріалів (піску) і прибирання пухкого снігу під дією автотранспорту сніг перетворюється у сніговий або снігово-льодяний накат;

- обов’язково провести позапланові інструктажі з питань охорони праці з водіями транспортних засобів щодо особливої пильності та дотриманням усіх правил дорожнього руху в ускладнених зимових погодних умовах;

- організувати проведення з працівниками позапланових інструктажів з питань охорони праці щодо вимог безпеки та особистої уваги під час руху по території підприємства та по території міста у зв’язку з виконанням функціональних обов’язків по затвердженому маршруту;

- своєчасно та безпечно організовувати роботи з прибирання снігово-льодяних утворень з дахів будівель та споруд, при неможливості проведення зазначених робіт обов’язково виключити доступ працівників до небезпечних дільниць;

- забезпечити всіх працівників, в першу чергу тих, які виконують роботи на відкритому повітрі (в т.ч. аварійно- відновлювальні, ремонтні та по охороні об’єктів тощо) теплим спецодягом та спецвзуттям;

- організувати проведення заходів по збереженню тепла в виробничих приміщеннях з метою дотримання вимог діючих санітарних норм.

Працівникам, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщення надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються в робочий час. Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний обладнати приміщення для обігріву і відпочинку працівників.

Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки.  Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Закликаємо всіх бути обережними та пильними в ускладнених зимових погодних умовах, а особливо під час руху при ожеледиці  і завжди  пам’ятати про власну безпеку.