Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Звіт Скадовського бюро правової допомоги про проведену роботу у ІІ півріччі 2021 року

Дата: 06.01.2022 12:15
Кількість переглядів: 549

Відділ «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

   Діяльність відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спрямована на захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот.

Так, звітуючи про свою діяльність, повідомляємо наступне: у  ІІ півріччі  2021 року 557 клієнтів Бюро змогли отримати відповіді на свої питання правового характеру. З них: 508-ми громадянам надані роз’яснення, консультації правового характеру та прийнято 49 письмових звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги. За результатами прийнятих звернень видано 38 доручень про призначення адвоката за рахунок держави та 8 наказів працівникам бюро правової допомоги для складання процесуальних документів та представництва інтересів громадян у суді.

    Основними питаннями, що хвилювали жителів м.Скадовська та Скадовського району були питання сімейного права (розірвання шлюбу,   усиновлення, стягнення аліментів,   позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та інші); соціального забезпечення  (порядок призначення виплат одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям; призначення, перерахунок та відмова у призначенні субсидії та ін.);  цивільного права (визначення додаткового строку на прийняття спадщини, відшкодування майнової та моральної шкоди, визнання особи недієздатною та призначення опікуна, встановлення фактів, що мають юридичне значення, встановлення права власності та ін.), земельного права (договір оренди земельної ділянки та порядок його розірвання, орендна плата, порядок приватизації земельної ділянки), усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою,  та інші.

За звітний період під час роботи консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян) по населеним пунктам Скадовського  району  було надано загалом безоплатну правову допомогу – 60-ти громадянам.

Працівниками Бюро та адвокатами системи безоплатної правової допомоги до районного суду, в інтересах громадян, було подано близько  46-ти позовних заяв, більшість з яких судом задоволено інші перебувають у суді на розгляді. Здебільшого звернення до суду стосувалися  питань: розірвання шлюбу;  розподілу майна; визнання права власності на частину будинку; відшкодування майнової та моральної шкоди,   усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою; визначення місця проживання дитини, представництва інтересів особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та інші.

 Фахівцями Бюро у  ІІ півріччі 2021 року проведено  40 правопросвітницьких заходів; розроблені відеопрезентації на теми: «Фактичні шлюбні відносини»; «Особливості регулювання праці сезонних працівників»; « Працевлаштування осіб з інвалідністю»; «Встановлення факту родинних відносин», 16 письмових  консультацій з яких 12 стосувалися земельних питань.

 Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: 75700, Херсонська область, м.Скадовськ, вул. Олександрівська, 34, каб. № 16 тал. (05537) 5-46-21, електронна адреса skadovske@legalaid.ks.ua, skype – зв'язок  skadovske .


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора