Африканська чума свиней. Стоп АЧС!

Дата: 06.01.2022 12:03

Фото без опису  05 січня поточного року під головуванням  голови районної державної адміністрації Михайла Павліша відбулося засідання  державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, за участю голів територіальних громад району, представників структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівників сільськогосподарських підприємств району, які займаються вирощуванням свиней, керівника Скадовського кооперативного ринку.

Даний захід відкрив очільник району Михайло Павліш, який підкреслив, що підвищення рівня обізнаності всіма суб’єктами господарювання, незалежно від форм власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою свиней та продукції з них дотримання ветеринарно-санітарного законодавства, щоб попередити занесення Африканської чуми свиней на територію Скадовського району. Основна робота голів територіальних громад полягає в своєчасному інформуванню населення та власників тварин про небезпеку АЧС та необхідності здійснення заходів біозахисту в ОСГ та підприємствах, розроблення та розповсюдження листівок, буклетів на території громад,  ведення обліку поголів’я свиней.

Начальник Cкадовського  управління Головного  управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Олександр Захарченко доповів, що у зв’язку зі спалахом АЧС на території Херсонської  області,  а також з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та недопущення занесення Африканської чуми свиней на територію Скадовського району, до господарств будь якої форми власності, Скадовське та Голопристанське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  посилить перевірки у складі адміністративних комісій територіальних громад. До цієї роботи будуть залучатись і спеціалісти Скадовської, Голопристанської, Каланчацької районних державних           лікарень ветеринарної медицини та органи поліції.

Рішенням Комісії було затверджено ряд заходів, та доведено до відома виконавців.