Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Що робити, якщо кредит не брав, а турбують колектори: алгоритм дій від фахівців БПД

Дата: 29.11.2021 14:43
Кількість переглядів: 395

    "Сьогодні поширені так звані “миттєві кредити”. Вулиці великих та малих міст по всій країні усіяні вивісками “Кредит під 0%”, “Врятуємо від фінансової кризи”, “Перекредитуємо на вигідних умовах” та інші. Та деякі громадяни, скориставшись даною послугою, опиняються у борговій ямі. Згодом, їх та їх близьких починають турбувати так звані «колектори», надсилати листи с погрозами, телефонувати вдень і вночі з вимогою сплатити борг", - розповідають в центрах БПД.

Якщо колектори вдаються до погроз, цілодобових дзвінків Вам та членам родини, використовують образливі та лайливі слова у повідомленнях тощо, обов'язково  потрібно зафіксувати порушене право:

- зробити скріншоти екрану  СМС-повідомлень з погрозами та журналу дзвінків;

- записати телефонну розмову з колектором.

Після чого потрібно звернусь до правоохоронних органів.

Але що робити, якщо взагалі кредит не брав, а турбують колектори?

Для початку потрібно звернутись до Бюро кредитних історій. Кожна особа має право один раз на рік отримати безкоштовно інформацію про свою кредитну історію. Перелік зареєстрованих в Україні кредитних історій міститься в Єдиному реєстрі бюро кредитних історій.

Відповідно до відомостей, отриманих з Бюро кредитних історій є два шляхи вирішення проблеми.

Якщо кредитна історія порожня

Потрібно   звернутись   до   фінансової   компанії,   що   Вас   турбує   із запереченням проти обробки своїх персональних даних. Якщо письмову вимогу не задовольнили і колектори продовжують турбувати, потрібно звернутись до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини через онлайн-приймальню (https://online.ombudsman.gov.ua/) або на поштову адресу.

Якщо в кредитній історії наявна інформація про кредит, який Ви не брали.

Потрібно звертатись до даного банку (фінансової установи) із письмовою заявою про розірвання кредитного договору та про надання завірених належним чином копій договору про надання споживчого кредиту. Далі потрібно буде звернутись до правоохоронних органів із заявою про те, що на Ваше ім'я було незаконно оформлено кредит та використано персональні дані. Інформацію про дане правопорушення слідчий поліції повинен внести в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Порушене право вирішується в кримінальному провадженні або через звернення до суду із заявою про визнання договору про надання кредиту недійсним.

Для тих, хто планує брати кредит, запам’ятайте, що кредитів під 0% не буває, а комісія та штрафи у разі прострочення можуть коштувати Вам значної суми.

Перш ніж  оформити кредит, спеціалісти БПД рекомендують:

- перевірити на сайті Національного банку України чи офіційно зареєстрована фінансова установа (це можна зробити за посиланням kis.bank.gov.ua);

- уважно ознайомитись з графіком погашення обов'язкових платежів та з порядком нарахування відсоткової ставки (дуже часто у рекламі  відсоткова ставка складає 1-2%, найчастіше це вартість за день користування, тому ставка за місяць може сягати 60% і більше);

- уважно прочитайте умови договору у ньому можуть бути вказані особливі умови нарахування відсотків та додаткові платні послуги (якщо укладаєте кредит онлайн, даний договір повинен бути в публічному доступі на сайті фінансової установи).

Джерело: https://www.legalaid.gov.ua/publikatsiyi/kredyt-ne-brav-a-turbuyut-kolektory-shho-roboty/

Додатково нагадаємо, що: звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава.

Також можна отримати безоплатну правову допомогу, зателефонуваши на безкоштовний номер системи БПД, поставивши запитання в месенджер сторінки Facebook, на Інстаграм-сторінці системи БПД, прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі "Безоплатна правова допомога" та, обговоривши її у нашому чаті.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора