Група з легалізації найманої праці продовжує свою роботу

Дата: 03.09.2021 15:29

Фото без опису   03 вересня 2021 року робочою групою з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій у сфері оплати праці та інших соціальних виплат на території міста Скадовськ здійснено обстеження 15 об’єктів здійснення господарської діяльності, з них: 3 юридичні особи, які використовують найману працю 6 осіб та 12 фізичних осіб-підприємців, що використовують найману працю 11 осіб.

В ході рейду було виявлено одного неоформленого найманого працівника та складено акт обстеження.

Проблема легалізації праці залишається  актуальною. Як свідчить практика, деякі роботодавці малого та середнього бізнесу  не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату  неофіційно в «конвертах» роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством  норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав  та соціальним захистом  у разі скрутних життєвих обставин.