Як діяти, якщо побачили вибухонебезпечний предмет

Дата: 15.07.2021 16:37

Фото без опису Якщо ви побачили вибухонебезпечний або підозрілий предмет (покинуту іграшку, портфель тощо), варто діяти за таким алгоритмом:

•  Зупинитися та не чіпати підозрілий предмет;
  • Попередити про знахідку людей, які опинилися поруч;
  • Якщо ви або люди навколо вас здійснювали будь-які роботи (розкопки, проїзд на машині тощо) – негайно припинити ці дії;
  • Відійти на безпечну відстань (не менше 100 метрів). Рухатись потрібно в тому ж напрямку, в якому прийшли;
  • Повідомити рятувальників та поліцію про знайдені вибухонебезпечні предмети. Зазначте точну адресу чи місцезнаходження боєприпасу;
  • За можливості, до прибуття правоохоронців та вибухотехніків не допускати до місця, де виявили боєприпаси, інших людей.

Соціальний відеоролик «Не поспішай! Будь уважним!» був розроблений Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з метою підвищення обізнаності населення про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів в рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії, присвяченої Міжнародному дню просвіти з питань мінної безпеки та допомоги з протимінної діяльності.