Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Звіт Скадовського бюро правової допомоги про проведену роботу у І півріччі 2021 року

Дата: 08.07.2021 14:14
Кількість переглядів: 211

Відділ «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

 

      Діяльність відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спрямована на захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот.

Так, звітуючи про свою діяльність, повідомляємо наступне: у  І півріччі  2021 року 443 клієнти Бюро змогли отримати відповіді на свої питання правового характеру. З них: 399-м громадянам надані роз’яснення, консультації правового характеру та прийнято 44 письмових звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги. За результатами прийнятих звернень видано 29 доручень про призначення адвоката за рахунок держави та 15 наказів працівникам бюро правової допомоги для складання процесуальних документів та представництва інтересів громадян у суді.

    Основними питаннями, що хвилювали жителів м.Скадовська та Скадовського району були питання сімейного права (розірвання шлюбу, виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини; усиновлення, стягнення аліментів,   позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та інші); соціального забезпечення  (порядок призначення виплат одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям; призначення, перерахунок та відмова у призначенні субсидії та ін.);  цивільного права (визначення додаткового строку на прийняття спадщини, відшкодування майнової та моральної шкоди, визнання особи недієздатною та призначення опікуна, встановлення фактів, що мають юридичне значення, встановлення права власності та ін.), земельного права (договір оренди земельної ділянки та порядок його розірвання, орендна плата, порядок приватизації земельної ділянки, порядок встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, порядку проведення земельних торгів, дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення) та інші.

За звітний період під час роботи консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян) по населеним пунктам Скадовського  району  було надано загалом безоплатну правову допомогу – 72-м громадянам.

Працівниками Бюро та адвокатами системи безоплатної правової допомоги до районного суду, в інтересах громадян, було подано близько  35-ти позовних заяв, більшість з яких судом задоволено інші перебувають у суді на розгляді. Здебільшого звернення до суду стосувалися  питань: позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів; розірвання шлюбу; встановлення факту належності правовстановлюючого документа; встановлення факту родинних відносин; відшкодування майнової та моральної шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину; визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням; визначення місця проживання дитини, виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, представництва інтересів особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та інші.

 Фахівцями Бюро у  І півріччі 2021 року проведено  42 правопросвітницьких заходів; під час карантинних заходів, розроблені інформаційні буклети 4 шт. на теми: «Як визнати право власності на земельну ділянку, якщо державний акт виданий після смерті спадкодавця»; «Порядок дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення»; «Усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та встановлення порядку побачення»; «Захист прав дітей від насильства у сім’ї»;  відеопрезентації на теми: «Поділ спільної сумісної власності подружжя»; «Споживчий кредит»; «Встановлення меж земельної ділянки в натурі»; «Відмінність договору емфітевзису від договору оренди землі»; «Порядок відмови власника земельної частки (паю) від поновлення договору оренди землі»; «Порядок присвоєння кадастрового номера земельній ділянці»; «Порядок укладення, припинення, поновлення та внесення змін до договору оренди землі». Інструкція для споживачів»; відеоролики «Кібербулінг серед учнів: профілактика та подолання»; «Новини законодавства», 21 письмових  консультації з яких 15стосувалися земельних питань.

 Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: 75700, Херсонська область, м.Скадовськ, вул. Олександрівська, 34, каб. № 16 тал. (05537) 5-46-21, електронна адреса skadovske@legalaid.ks.ua, skype – зв'язок  skadovske .


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора