Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До уваги отримувачів соціальних допомог

Дата: 10.11.2020 15:44
Кількість переглядів: 461

Фото без опису          Зміни в законодавстві України з 01 липня 2020 року спричинили затримки в нарахуванні та виплаті сім’ям деяких видів соціальних допомог, зокрема допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

           Перш за все, несвоєчасне нарахування коштів пов’язане з наступним. Будь-які зміни в порядках призначення державних допомог передбачають нове програмне забезпечення. Доопрацьоване програмне забезпечення для надання допомог з 01 липня поточного року управління праці та соціального захисту населення (далі – Управління) отримало від Міністерства соціальної політики України тільки після 10 вересня. Крім того, тривалий час не був налагоджений електронний обмін з Державною податковою службою та Пенсійним фондом України про доходи громадян.

            Також на затримку у призначенні вплинули особливості виплати допомог у період карантину. Так, під час карантину виплати коштів здійснювались автоматично без подання отримувачами заяв на подовження виплат. Як результат – частина заявників отримували допомоги в завищеному розмірі або втративши право з причин, передбачених чинним законодавством. Надміру виплачені громадянам кошти підлягали поверненню до державного бюджету. Проте, з метою державної підтримки сімей в період поширення гострої респіратурної хвороби СОVID-19 у жовтні Урядом призупинено стягнення коштів допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, які були отримані малозабезпеченими сім’ями та одинокими матерями  під час карантину до 01 липня 2020 року.

            У зв’язку з цим частина особових справ отримувачів допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги малозабезпеченим сім’ям з заявами  на подовження  виплат з 01 липня 2020 року без затверджень виплат повернута Херсонським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для прийняття відповідних рішень по перерахунках до 01 липня 2020 року.

            Загалом з 01 липня поточного року спеціалістами Управління перераховано близько 3,5 тисяч допомог, отриманих заявниками автоматично у період карантину. Прийнято 2800 заяв на призначення різних видів державної допомоги, в тому числі 1370 заяв на нарахування допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги малозабезпеченим сім’ям.

            На сьогоднішній день призначені допомоги одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям, що подали заяви у липні – серпні. Отримувачам, що звернулися у вересні- жовтні, належні допомоги будуть нараховані протягом листопада - грудня. Для цього вживаються всі можливі заходи – подовжений робочий день, робота спеціалістів у вихідні дні, залучення до опрацювання заяв спеціалістів з інших підрозділів Управління.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора