На Скадовщині протидіють африканській чумі свиней

Дата: 14.08.2018 17:50

07 серпня 2018 року на території особистого селянського господарства жителя с. Приморське Скадовського району відбувся падіж свиней, про що господар повідомив на «гарячу лінію» Скадовського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області. Групою швидкого реагування були відібрані зразки матеріалу та направлені до Дніпропетровсьої регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка після дослідження патологічного (біологічного) матеріалу 08.08.2018 року встановила діагноз  - африканська чума свиней (АЧС).

З 08 серпня 2018 року, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Скадовській райдержадміністрації, накладено карантин на с. Приморське Приморської сільської ради Скадовського району терміном 40 діб та визначено епізоотичним вогнищем с. Приморське Приморської сільської ради.

Згідно Плану заходів щодо недопущення та ліквідації  африканської чуми свиней на території с. Приморське було вилучено з особистих селянських  домогосподарств все свинопоголів’я та проведено першу обробку (дезінфекцію) приватних домогосподарств, де були вилучені свині, всього планується провести три обробки. Власникам вилученого поголів’я планується виплата компенсації.

Враховуючи небезпеку захворювання, проведені термінові заходи щодо нерозповсюдження захворювання на африканську чуму, а саме: встановлено дезінфекційні бар’єри, попереджувальні знаки, шлагбауми, цілодобове чергування на карантинних постах, систематично проводиться роз’яснювальна робота. Визначено зону захисту в радіусі 3 км до якої увійшли с. Озерне Антонівської сільської ради та свиноферма СТОВ «Більшовик» та зону спостереження в радіусі - 7 км, до якої увійшли с. Антонівка, ДПДГ інститут рису, с. Дарівка, с. Улянівка, с. Новоукраїнка, с. Гостроподолянське, с. Благодатне, та м. Скадовськ, ТОВ «Таврійські свині», де проводяться відповідні заходи.

Голова Скадовської районної державної адміністрації Віктор Ананійович Турик висловлює подяку керівникам підприємств та організацій за плідну співпрацю та за оперативне реагування на дану ситуацію – Скадовському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області (Єрмак І.О.), Скадовському районному управлінню водного господарства (Пащенко В.С.), ДП «Дослідне господарство інститут рису НААН України» (Уманська В.В.), ДП «Скадовське дослідне лісомисливське господарство» (Войналович В.Л.), філії «Скадовський райавтодор» ДП «Херсонський облавтодор» (Дзюба М.А.), ф/г Маркобок (Маркобок П.М.), СТОВ "АГРОФІРМА-БУЛЮК" (Булюк В.В.), Скадовському відділенню поліції Новокаховського  ВП ГУНП в Херсонській області (Пєшков О.Є.), Скадовському районному сектору ГУ ДСНС України в Херсонській області  (Турченко Д.І), заступнику голови районної державної адміністрації Сєрковій Н.М.