Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про встановлення категоризації готелів та закладів розміщення

Дата: 08.05.2020 16:40
Кількість переглядів: 667

Фото без опису      Згідно протоколу засідання обласної координаційної ради з питань розвитку рекреаційно- курортного комплексу та туризму від 21 лютого2020 року, направляємо пропозиції щодо організації на території області стимулювання проходження процедури сертифікації та катетеризації закладів розміщення згідно з вимогами статті 19 Закону України "Про туризм" (X 325/95-ВР від 15.09.95 із змінами) - забороняється надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії.

Свідоцтво про встановлення категорії (затверджене Наказом Міністерства інфраструктури України 23.01.2012 р. № 28) оформлюється та видається Комісією із встановлення категорій після розгляду документів з оцінювання засобу розміщення (п. 11 Порядку встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 р. № 803).

Проведення робіт із встановлення відповідної категорії (оцінювання засобу розміщення) проводить орган з оцінки відповідності, після одержання позитивних результатів проведення добровільної сертифікації послуг (п31, п. 8 Порядку встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 р.          № 803).

 Роботи з сертифікації та оцінювання засобу розміщення вимогам певної категорії проводить орган з оцінки відповідності ДП «Херсонстандартметрологія», який акредитований Національним агентством з акредитації України - атестат про акредитацію №10189 від 24.04.2019 року на проведення робіт з оцінки відповідності продукції та послуг.

Враховуючи наявні потреби споживачів України у проведенні компетентної оцінки відповідності продукції третьою незалежною стороною, а також потреби суспільства в отриманні достовірної інформації про якість та безпечність товарів і послуг,                          ДП «Херсонстандартметрологія» проводить процедуру добровільної сертифікації, яка полягає в тому, що незалежна організація (яка має відповідний рівень акредитації і має право здійснювати таку сертифікацію послуг) дає письмову гарантію тому, що послуги, які надаються, відповідають певному стандарту.

Сертифікат відповідності свідчить про те, що здоров’ю споживача, його майну та навколишньому середовищу нічого не загрожує.

 Процедура оцінки певної категорії готелю складається з наступних етапів:

- подача підприємством в орган з оцінки відповідності ДП «Херсонстандартметрологія» заявки і опитувальної анкети на бланках встановленого зразка та перелік необхідних документів необхідних для проведення сертифікації послуг.

-  проведення комплексу робіт з добровільної сертифікації послуг на відповідність вимогам безпеки ДСТУ 4268:2003 «Послуги туристичні. Засоби розміщування. Загальні вимоги» (при відсутності чинного сертифіката відповідності);

  -   проведення перевірки засобу розміщення на відповідність вимогам певної категорії ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів». Розділ 5 встановлює вимоги до готелів різних категорій (окремо до кожної категорії);

  -  складання комісією за результатами перевірки звіту про оцінку відповідності вимогам певної категорії;

  -  направлення звіту до комісії з присвоєння категорії готелям (м.Київ);

  - оформлення та видача комісією свідоцтва про присвоєння готелю певної категорії.

     За більш детальною інформацією Ви можете звертатись за адресою: 73011, м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, або за телефонами: (0552) 41-04-73.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора