Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильської АЕС

Дата: 27.04.2020 15:31
Кількість переглядів: 434

         26 квітня 2020 року виповнилось 34-та роковина Чорнобильської катастрофи. На жаль цього року ця пам’ятна дата припадає на період дії карантинних заходів. Проте, ми пам’ятаємо подвиг героїв і найголовнішим пріоритетом діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування була і залишається турбота про учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, їх медичний та протирадіаційний захист, вирішення соціальних проблем.

Станом на 01 квітня 2020 року в районі на обліку перебуває 330 осіб, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, з них: 52 – ліквідатори, у тому числі 13 чол. – 1 категорії; 274 – постраждалих та 4 дружини померлих ліквідаторів.

........... Відповідно до плану заходів, з метою посилення уваги до повсякденних потреб, визначення соціальних проблем та вжиття заходів щодо їх розв’язання з початку поточного року соціальними працівниками району проведені обстеження постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. В результаті обстежень:

            - 17 чол. отримали допомогу в оформленні субсидій для відшкодування витрат на виплату житлово-комунальних послуг;

            -  16  чол. скористалися пільговими послугами перукаря;

_____ - 2 ліквідаторів потребують сторонньої допомоги вдома, до яких двічі на тиждень, згідно графіку приходять соціальні робітники територіального центру та надають життєво-необхідні соціальні послуги: доставляють продукти харчування, ліки, готують їжу, прибирають житлове приміщення, допомагають у веденні домашнього господарства.

            - 138 чорнобильців щомісяця отримують грошову компенсацію вартості продуктів харчування, 104 виплачено щорічну допомогу на оздоровлення.

            В районі приділяється велика увага рівню медичної допомоги постраждалих від аварії на ЧАЕС. З початку року медичним оглядом охоплено 175 громадян даної категорії, з них проліковано  в стаціонарному відділенні районної лікарні 3 особи, амбулаторно – 144. За рахунок районного бюджету 22 ліквідаторів отримали ліки за пільговими рецептами на суму 13,6 тис. грн, 2 – скористалися пільговим зубопротезуванням на суму 2,0 тис. грн.

3 метою повного охоплення санаторно-курортним лікуванням постійно проводиться  опитування та роз’яснення. В результаті проведеної роботи 1 ліквідатора поставлено на чергу на отримання санаторно-курортного лікування.

З нагоди відзначення річниці за рахунок коштів районної Програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2020 рік  виділено адресну грошову допомогу в сумі 2,0 тис. грн для соціальної підтримки 4 ліквідаторів.

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Світлани Покутньої 26 квітня поточного року до пам’ятного знаку жертвам  Чорнобильської катастрофи покладено квіти.

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування району постійно співпрацюють з  районною організацією «Союз Чорнобиль України» та у межах можливостей вирішують  проблеми ліквідаторів, у першу чергу  тим,  хто потрапив у скрутне життєве становище.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора