Шоста річниця початку окупації Криму

Дата: 26.02.2020 15:22

Фото без опису                20 лютого виповнилася шоста річниця початку російської спецоперації з окупації Криму. Хоча російський спецназ захопив будівлі парламенту й уряду Автономної Республіки Крим 27 лютого 2014 року, саме дата 20 лютого зазначена на медалі «За повернення Криму» російського Міністерства оборони.

Анексію Криму Російською Федерацією не визнала абсолютна більшість держав світу, проти Росії запровадили санкції. Генеральна Асамблея ООН неодноразово ухвалювала резолюції щодо Криму — на підтримку територіальної цілісності України, щодо порушень прав людини на окупованому півострові, щодо мілітаризації Росією Криму, Чорного та Азовського морів. Попри це, шостий рік поспіль півострів залишається під окупацією, а Росія продовжує репресії проти нелояльних кримчан та нарощує свою військову присутність у регіоні.