18 лютого 2014 року розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності

Дата: 18.02.2020 16:59

Фото без опису  18 лютого 2014 року в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні - були заарештовані та зазнали тортур.

Зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ».

Працівники міліції, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи. Як наслідок, того дня на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 10 осіб, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 - тяжкі, 85 - середньої тяжкості.

Пізніше, у ніч на 19 лютого 2014 року, під виглядом проведення АТО, відбувся штурм Майдану, захоплення і підпал будівлі Федерації профспілок України. У результаті протистоянь того дня загинуло 16 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам, з них 35 - тяжкі, 31 - середньої тяжкості.

20 лютого згадаємо загиблих Героїв Небесної Сотні та вшануємо світлу пам'ять громадян, які за ідеали свободи та демократії пожертвували собою та змінили хід історії нашої держави. Запрошуємо о 12.00 годині 20 лютого 2020 року на урочисті заходи до Дня Героїв Небесної Сотні на центральній площі міста Скадовськ.