Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відбулось засідання колегії районної державної адміністрації

Дата: 24.01.2020 11:45
Кількість переглядів: 359

Фото без опису   23 січня 2020 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Світлани Покутньої відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації на якому розглядалися найбільш актуальні питання життєдіяльності Скадовського району. На засідання були запрошено членів колегії, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та її апарату, голів місцевих рад району, керівники підприємств, установ та організацій, ЗМІ.

На розгляд колегії було винесено два основні питання та одне питання в порядку контролю:

  1. Про підсумки роботи місцевих органів влади щодо забезпечення виконання місцевих бюджетів району за 2019 рік;
  2. Про розвиток та пiдтримку талановитих, обдарованих дiтей в закладах позашкiльної освiти  району;
  3. Про стан та перспективи розвитку системи надання адміністративних послуг  районної державної адміністрації.

З першого питання доповідала Підгайна Ольга Яківна – начальник фінансового відділу районної державної адміністрації. Ольга Яківна зазначила, що до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 146165,6 тис.грн податків і зборів, що становить 103 відсотка до планових показників. Понад план отримано 4294,6 тис.грн. За звітний період виконання планових призначень по доходах забезпечено по всім місцевим бюджетам району окрім Скадовської міської ради, якою доходи виконані на 99,4 відсотка, у порівняннями з надходженнями минулого року, що пояснюється зменшенням надходжень від акцизного збору на пальне.

У порівнянні з 2018 роком надходження зросли на 14,3 відсотка або на 18304,9 тис.грн. Найвищий приріст доходів досягнуто Михайлівською (67,4%), Новомиколаївською (28,6%) і Антонівською (11,4%) сільськими радами. Допущено скорочення надходжень платежів до бюджетів Таврійської (21,7%), Шевченківської (9,3%) і Благодатненської (8,4%) сільських рад.

Для забезпечення своєчасного фінансування захищених статей видатків у 2019 році короткотермінові позики в органах казначейської служби отримували Антонівська, Красненська, Олександрівська, Благодатненська, Улянівська, Шевченківська і Широківська сільські ради у загальній сумі 1346,4 тис.грн.

Завдяки заходам, які вживалися районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування, а також отримання додаткового фінансового ресурсу з державного бюджету в районі вдалося забезпечити своєчасну та у повному обсязі виплату заробітної плати працюючим у бюджетній сфері та проведення стовідсоткових розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги. Заборгованість із вказаних виплат станом на 01 січня 2020 року відсутня.

Наступним доповідачем була провідний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Тетяна Полєнок, яка доповіла про розвиток та пiдтримку талановитих, обдарованих дiтей в закладах позашкiльної освiти  району.

Тетяна Григорівна зазначила, що розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, культури, фізичної культури і спорту, технічної творчості в районі забезпечують два заклади позашкільної освіти: Центр дитячої та юнацької творчості та комунальний позашкільний заклад «Скадовська районна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа».

У Центрі дитячої та юнацької творчості діють 57 груп, у яких займаються 743 особи. Заклад забезпечує свою діяльність за наступними напрямками: військово-патріотичним (5 груп, 61 особа), науково-технічним (8 груп, 92 особи), туристсько-краєзнавчим (12 груп, 164 особи), художньо-естетичним (30 груп, 398 осіб), еколого-натуралістичним (7 груп, 89 осіб).

Із зазначеної кількості груп 40 (506 осіб) працюють на базі міських шкіл, 17 груп (227 осіб) – на базі сільських закладів загальної середньої освіти.

У районній комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі сформовано 33 групи для 495 осіб. Усього працює 7 відділень: футбол (12 груп, 205 осіб), легка атлетика (5 груп, 66 осіб), гандбол (3 групи, 42 особи), волейбол (8 груп, 128 осіб), кульова стрільба (2 групи, 18 осіб), волейбол пляжний (1 група, 12 осіб), бокс (2 групи, 24 особи). Забезпечено роботу 12 груп у сільській місцевості (178 осіб).

Усього в районі позашкільною освітою охоплено 1318 здобувачів освіти, що складає  28% від їх загальної кількості (проти 26% у минулому році).

Проте, розвитку та підтримці талановитих, обдарованих дітей в закладах позашкільної освіти перешкоджає ряд проблем.

Проблемними в галузі позашкільної освіти залишаються питання матеріально-технічного оснащення закладів. Потребує капітального ремонту будівля Центру дитячої та юнацької творчості.

Актуальним є питання забезпечення закладів сучасною комп’ютерною технікою, ліцензійними електронними засобами освітнього призначення, мультимедійним обладнанням.

Лариса Маркіна, завідувач сектору надання адміністративних послуг відділу надання адміністративних послуг та державної реєстрації РДА, розповіла про стан та перспективи розвитку системи надання адміністративних послуг  районної державної адміністрації та зауважила, що щороку відслідковується тенденція до збільшення кількості звернень громадян, фізичних та юридичних осіб до ЦНАПу. У 2019 році майже в два рази виросла кількість звернень до адміністраторів ЦНАП Скадовської РДА, порівняно з 2017 роком.

В жовтні 2019 року в ЦНАПі встановлено  електронну чергу з можливістю запису на прийом до ЦНАП Скадовської РДА через Інтернет.

 В грудні 2019 року ЦНАП Скадовської РДА підключено до Інформаційної системи «Програмний комплекс автоматизації роботи Центрів надання адміністративних послуг» (ПК ЦНАП або «Вулик»).

На даний час існують проблеми в організації надання адміністративних послуг, а саме:

  • недосконалість та неповнота нормативноправової бази на загальнодержавному рівні;
  • недостатність фінансових та матеріальнотехнічних ресурсів для забезпечення діяльності Центру та надання повного переліку послуг (передбачено пКМУ №523 від 16.05.2014);
  • незабезпеченість штатами (За рекомендаціями Європейського Союзу щодо необхідної кількості адміністраторів у ЦНАПах потреба складає 1 адміністратор на 5,0 тис. населення (лист ОДА від 26.06.2019 № 102201-21/0/19).  Загальна чисельність Скадовського району складає 47 тис. населення. ЦНАП Скадовської РДА Херсонської області забезпечено двома штатними одиницями (завідувач сектору та адміністратор). Згідно розрахунків ЦНАП потрібно забезпечити 9,4 штатними одиницями (потреба склала 7,4 адміністратора).

З метою подальшого удосконалення та спрощення процедур надання адміністративних послуг з суб’ктами надання послуг та місцевим населенням проводиться відповідна інформаційно-роз`яснювальна робота. Спеціалістами сектору надання адміністративних послуг організовано на постійній основі надання практичної допомоги суб’єктам звернення з питань надання адміністративних послуг, запроваджено постійний моніторинг надання адміністративних послуг, а також висвітлення діяльності за цим напрямком роботи на веб-сайті району, на сторінці Центру у Faсebook.    

Протокольно було розглянуто питання про  проект програми підтримки діяльності і відкритості роботи Скадовської районної державної адміністрації та фінансового забезпечення для здійснення повноважень, делегованих Скадовською районною радою у 2020 році.

З кожного питання прийняті рішення та будуть видані розпорядження голови райдержадміністрації.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора