Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На нараді обговорили нагальні питання

Дата: 14.11.2019 16:34
Кількість переглядів: 450

Фото без опису    На виконання законів України від 22 жовтня 1993 року № 3552-XII  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», від 28 лютого 1991 року №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», від 21 березня 1991 року № 876-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», від 20 грудня 1991 №2012-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», від 26 квітня 2001 року №2402-III «Про охорону дитинства», від 24 березня 1998 року №203/98 «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» окремі категорії громадян отримують пільги на проїзд автомобільним транспортом та послуги  зв’язку ПАТ «Укртелеком».

12 листопада 2019 року відбулося засідання робочої групи з питання фінансування у 2019 році пільгового проїзду в автомобільному транспорті міжміського сполучення в межах Херсонської області та послуг зв’язку окремих категорій громадян.

Зазначимо, що дане питання неодноразово піднімалося на нарадах при голові районної державної адміністрації, засіданнях робочої групи, але сьогодні є нагальна потреба ще раз обговорити шляхи вирішення та знайти компромісне рішення цього питання.

На нараді, під головуванням очільника району, були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Павленко, керівник апарату районної державної адміністрації Андрій Кириченко, перший заступник міського голови Афанасіаді Дмитро Миколайович, начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Галина Сухоруких, заступник начальника фінансового управління районної державної адміністрації Оксана Паланова, фахівці структурних підрозділів.

«Велика увага в нашій державі приділяється саме соціальному забезпеченню населення ,- розпочав нараду голова райдержадміністрації Віктор Турик. Тому одне з чільних місць в роботі управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації відводиться створенню умов для реалізації населенням свого конституційного права на отримання державної підтримки та допомоги». 

Першою, по зазначеному питанню, доповіла начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Галина Сухоруких : «Відповідно до пунктів 1.26 та 1.27 районної комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю та підтримки сім’ї, утвердження ґендерної рівності і протидії торгівлі людьми  на 2016-2019 роки передбачено кошти на забезпечення мешканців Скадовського району пільговим проїздом в сумі 200,00 тис.грн та  на пільги з послуг зв’язку – 130,00 тис.грн. Затверджені кошторисні призначення на 2019 рік на пільгове перевезення складають 173,4 тис. грн., на пільги з послуг зв’язку -57,1 тис.грн.

 За звітами, які надали перевізники на відшкодування видатків  пільгового проїзду міжміського сполучення за десять місяців здійснено перевезення пільгових категорій населення на суму 190,1 тис.грн., послуг зв’язку ПАТ «Укртелеком» - 131,9 тис.грн. Станом на 01 листопада 2019 року виникла заборгованість перед перевізниками за пільговий проїзд окремим категоріям громадян 48,1 тис.грн та перед ПАТ «Укртелеком» -86,9 тис.грн за надані пільги послуг зв’язку.

Управління неодноразово зверталося до голів міської, селищної та  сільських рад з проханням виділити кошти до кінця поточного року на відшкодування витрат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян та пільги на послуги зв’язку. Широківська, Володимирівська, Антонівська, Новомиколаївська, Благодатненська, Лазурненська, Шевченківська сільські ради надали відповідь, що за підсумками виконання бюджету за дев’ять місяців виділити зазначені кошти немає змоги.

«Враховуючи викладене та з метою попередження звернень надавачів послуг до суду і сплати додаткових сум судового збору ми маємо знайти шляхи вирішення піднятої проблеми», -акцентував очільник району.

Аналіз ситуації та можливі шляхи вирішення проблеми запропонувала заступник начальника фінансового управління районної державної адміністрації Оксана Паланова, запропонувавши Лазурненській селищній раді направити доходи від очікуваного перевиконання селищного бюджету або нерозподілені вільні залишки бюджетних коштів, що склалися на рахунку загального фонду селищного бюджету станом на 01 січня 2019 року на забезпечення пільгового проїзду в автомобільному транспорті міжміського сполучення  та послуг зв’язку окремих категорій громадян. Були надані пропозиції і для міської ради: здійснити моніторинг видатків бюджету ради та розглянути можливість направлення непершочергових видатків на забезпечення оплати пільг.

 За підсумками наради голова районної державної адміністрації надав відповідні доручення та акцентував увагу на забезпеченні права громадян на отримання соціальних послуг за місцем проживання на належному та якісному рівні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора