У місті Скадовську урочисто відзначили День захисника України

Дата: 15.10.2019 16:17

Фото без опису   Фото без опису                 11 жовтня 2019 року на площі біля районного будинку культури ім. Шевченка відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Дня захисника України, який щорічно святкують 14 жовтня, зважаючи на історичні традиції вшанування українського війська. Крім того, цього дня також відзначається День Українського козацтва та свято Покрови, яке в українській історії тісно пов’язується із  захистом від ворогів. На заході були присутні представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, установ, підприємств та організацій району, волонтерських та громадських організацій, військовослужбовці військових частин, які дислокуються на території району, учасники антитерористичної операції, школярі, громадськість, ЗМІ.

На початку урочистих заходів військовослужбовці отримали від дівчат у національних костюмах короваї,  військовослужбовці військової частини       А 2845 урочисто підняли Державний Прапор України, а учасники всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри « Сокіл» («Джура») винесли прапор Скадовського району.

«Прийміть найщиріші вітання з Днем захисника України, Днем Українського козацтва та днем святої Покрови Пресвятої Богородиці. Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, оскільки символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію та вікову славу Українського війська. День захисника України уособлює мужність та героїзм борців за волю України, її незалежність та територіальну цілісність. Нині, коли на східних теренах України ведеться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків. Вічна слава Героям, які віддали своє життя за вільну Україну, її територіальну цілісність і незалежність! Ми всі віримо, що Ваш патріотичний дух, Ваша незламна воля до перемоги здолають будь-які перешкоди, принесуть нашій країні довгоочікуваний мир. Наше завдання сьогодні - множити силу і могутність нашої Батьківщини і робити все можливе для збереження її цілісності, суверенності, недоторканості та подальшого соціально-економічного розвитку. Бажаю вам щастя, радості, добра та наснаги на успішні починання на користь Вітчизні. Нехай єднає нас незгасне світло віри і допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці! З Днем захисника України та Днем Українського козацтва! Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!» - зазначив у своєму вітальному слові голова районної державної адміністрації Віктор Турик.

Почесною грамотою голови районної державної адміністрації було відзначено кращих військовослужбовців району:

Єрмілова Сергія Михайловича - лейтенанта, заступника командира з технічної частини військової частини А 2845;

Макаренка Павла Анатолійовича - старшого сержанта, начальника обслуги відділення управління військової частини А 2845;

Приймака Кирила Владленовича - старшого лейтенанта, начальника відділення офіцерів запасу і кадру Скадовського районного військового комісаріату;

Арсиневича Валерія Віталійовича - молодшого лейтенанта, старшого офіцера мобілізаційного відділення Скадовського районного військового комісаріату;

Цимбала Анатолія Григоровича - старшого прапорщика, інспектора прикордонної служби – майстра – снайпера групи інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Скадовськ»;

Бойко Галину Анатоліївну - старшого прапорщика, інспектора прикордонної служби – майстра – снайпера групи інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Скадовськ».

Подяку голови районної державної адміністрації оголошено старшині, начальнику служби захисту інформації Скадовського районного військового комісаріату Семибратньому Олександру Васильовичу.

Настоятель храму Святого Юрія отець Володимир привітав присутніх з прийдешніми святами  та окропив військовослужбовців свяченою водою на добру службу.

Присутні хвилиною мовчання згадали всіх загиблих воїнів, які загинули захищаючи незалежність нашої держави. Також, представники влади поклали квіти до  пам’ятного знаку «Героям Небесної Сотні», меморіальних дошок героям – учасникам АТО Бєлікову В., Олійнику А., до пам'ятників, пам'ятних знаків, місць поховань захисників України на міському кладовищі.

По завершенню заходу очільники влади району разом з військовослужбовцями військових частин району, учасниками АТО/ООС, учасниками всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  « Сокіл» («Джура») та школярами приєднались до акції з висадки дерев «Алея захисників України» та висадили на алеї біля районного будинку культури ім. Шевченка саджанці  дерев на знак вшанування загиблих у російсько – українській війні.

Це свято є нагодою ще раз зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які славетними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу і незалежність. На їхніх подвигах ми, українці, відроджуємо власну гідність і національну свідомість на справжніх патріотичних цінностях, які є основою нашої перемоги над будь-якими ворогами. Слава захисникам України! Слава Україні!