У м. Скадовську урочисто відзначили День Державного Прапора України 27-у річницю незалежності України та 100-річчя відродження української державності

Дата: 23.08.2018 15:09

Фото без опису    Фото без опису                             23 серпня 2018 року в м. Скадовську відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя відродження української державності, участь у яких взяли представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, районних підприємств, установ, організацій, військовослужбовці Збройних Сил України, жителі та гості міста, ЗМІ.

Під час святкових заходів, які розпочалися на площі перед РБК імені Шевченка, відбулася церемонія підняття Державного Прапора України. Право підняти стяг рідної Батьківщини було надано захисникам особового складу військової частини А 28/45.

З імпровізованої  сцени теплим словом всіх присутніх привітали очільники влади міста та району, а своїми творчими талантами – солісти, пісенні та танцювальні колективи РБК імені Шевченка.

У своїй вітальній промові до учасників зібрання голова районної державної адміністрації району Віктор Турик зазначив: «Упродовж тисячолітньої історії однією з основоположних цінностей українців було прагнення свободи. Саме це спонукало їх боротися за незалежність, і в 1918 році була відроджена українська держава. Становлення якої відбувалося одночасно зі спробами стримати зовнішню агресію з боку Росії та Польщі. Остаточне утвердження України, як незалежної держави, відбулося 27 років тому, коли наш народ зробив рішучий поворот у своїй історії, обравши шлях самостійного розвитку держави. Здобуття незалежності і суверенітету є найважливішою подією в історії будь-якої країни, будь-якого народу, в житті кожної людини. День Незалежності, без сумніву, – це найвеличніший день і для нашої країни, для молодої української державності. Доля України – це доля всіх нас, хто живе під високим синім українським небом, наполегливо працює на рідній землі заради майбутнього своїх дітей, онуків, майбутнього Батьківщини. Щиро вітаю всіх вас, шановні земляки, з нагоди національного свята нашої держави. Найважливішим і найпотрібнішим побажанням для нас сьогодні є побажання миру. Нехай на нашій землі засяє сонце злагоди, достатку і процвітання, а небо над Україною завжди буде яскраво блакитним і безхмарним. Зичу всім міцного здоров‘я, щастя, родинного добробуту, впевненості у майбутньому, сили і наснаги у всіх ваших справах. Нехай впевненість у кращому  майбутньому окрилює вас на нові звершення , в ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої України. Зі святом вас!  З Днем Незалежності України! Слава Україні!»

Під час заходу голова районної державної адміністрації разом з військовим комісаром Скадовського районного військового комісаріату Валерієм Власиневичем згідно Указу Президента України вручив відзнаки Президента України Петра Порошенка «За участь у антитерористичній операціїї» Березюку Михайлу Гавриловичу(сержант запасу), Буравцову Владиславу Романовичу (старший матрос), Гарану Богдану Володимировичу (молодший сержант запасу), Даніну Євгену Андрійовичу (молодший сержант запасу), Калашнікову Михайлу Костянтиновичу (майор запасу), Конику Олегу Ігоровичу (солдат запасу), Лавриненку Віктору Пилиповичу (капітан запасу), Лобанову Дмитру Володимировичу (старший лейтенант запасу), Надточому Андрію Андрійовичу (молодший сержант), Пастухову Михайлу Анатолійовичу (матрос), Трофименко Дарії Юріївні (солдат запасу), Шматенку Олександру Миколайовичу (сержант запасу), Якименку Володимиру Вікторовичу (солдат запасу), Войтовичу Сергію Миколайовичу (старшина), Приймаку Кирилу Владленовичу (старший лейтинант).

За дорученням голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва Віктор Турик нагородив подякою голови обласної державної адміністрації начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Сухоруких Галину Олександрівну, начальника відділу економічного розвитку, інвестиційної діяльності та туризму районної державної адміністрації Підгайну Ольгу Яківну, почесною грамотою голови обласної державної адміністрації - помічника-консультанта народного депутата України Негоя Ф.Ф. Закусило Вадима Валерійовича. Також, з нагоди відзначення 27-ї річниці незалежності України та Дня заснування Скадовського району, кращі працівники району були нагороджені почесними грамотами голови районної державної адміністрації: Чуприненко Олександр Іванович - ветеран державної служби, Шаров Сергій Юрійович - заступник начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації, Гаврилова Юлія В'ячеславівна -  головний спеціаліст сектору прийняття заяв та документів відділу виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації та подяками голови районної державної адміністрації: Закусило Ольга Миколаївна — ветеран державної служби, Жигаренко Елеонора Михайлівна - спеціаліст відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації, Токарчук Анатолій Тимофійович - керівник вокального квартету «Калини цвіт» Михайлівського сільського будинку культури, Фоменко Сюзанна Юріївна - провідний спеціаліст служби у справах дітей районної державної адміністрації,  колектив Скадовського районного відділу Державної міграційної служби Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області.

Хвилиною мовчання учасники урочистих зборів вшанували пам’ять про тих, хто в різні періоди історії України віддав своє життя за свободу рідної землі, за незалежність України. До пам’ятного знаку «Загиблим за єдину Україну», пам'ятника Т.Г. Шевченку, меморіальної дошки Віталію Бєлікову, могил загиблих у зоні проведення антитерористичної операції жителів району Віталія Бєлікова та Анатолія Олійника поклали квіти. Цього ж дня в храмах району відбулися молебні за Україну.