Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відбулось засідання тимчасової комісії та робочих груп з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій у сфері оплати праці та інших соціальних виплат

Дата: 17.08.2018 14:00
Кількість переглядів: 1355

 Фото без опису  Одним з головних елементів реалізації державної політики на регіональному рівні є вжиття дієвих заходів щодо забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств Скадовського району, легалізації найманої праці та дотриманням своєчасної не менше визначеним  законодавством рівня заробітної плати. Органами виконавчої влади району приділяється велика увага питанням соціально -економічного розвитку району, захисту та дотриманню трудових прав працівників. Дані питання знаходиться на постійному контролі голови обласної адміністрації Андрія Гордєєва та голови районної державної адміністрації Віктора Турика.

             Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16 лютого 2017 року № 55 в районі  створено тимчасову комісію та робочі групи з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій у сфері оплати праці та інших соціальних виплат.

           15 серпня 2018 року  під головуванням  заступника голови райдержадміністрації Надії Сєркової відбулось чергове засідання тимчасової комісії та робочих груп, на якій розглянуто питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати працівникам  ДП «Скадовський морський торговельний порт», причини, що призводять до її виникнення, та шляхи вирішення даної проблеми. По даному питанню на  засіданні комісії заслухали в.о. директора  підприємства Олексія Нікішенко, який повідомив, що на сьогодні прострочена заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками підприємства складає 424,7 тис.грн. Кількість працівників, яким заборговано заробітну плату – 52 особи.

           З метою стабілізації роботи підприємства та погашення заборгованості із виплати заробітної плати ведеться робота по залученню до співпраці вантажовласника, який планує працювати з міндобривами аграрного сектору в режимі імпорту. Постійно ведеться робота з дебіторами підприємства. На сьогодні підприємство внесено до списку об’єктів держаного майна на приватизацію.

 Заступником голови райдержадміністрації Надією Сєрковою рекомендовано керівнику ДП «Скадовський морський торговельний порт» Олексію Нікішенку розробити план заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати, затвердити графік погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками підприємства у 2018 році та на необхідність до 20 серпня 2018 року надати його управлінню праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації. Комісією прийнято рішення продовжити роботу по стабілізації роботи підприємства, переглянути доцільність виплат по інших платежах, надходження додаткових коштів направляти на першочергове погашення заборгованості із виплати заробітної плати, про виконання плану заходів заслухати керівництво на черговому засіданні тимчасової комісії.

Також були розглянуті питання легалізації трудових відносин в результаті проведених рейдів, дотримання мінімальних гарантій з оплати праці. З початку 2018 року робочими групами у відповідності до сфери діяльності  здійснено обстеження 326 суб'єктів господарювання різних форм власності, виявлено без оформлення трудових відносин у відповідності до чинного законодавства 31 найманого працівника, з них праця 20 осіб легалізована.

Протягом січня - липня 2018 року на  засіданнях тимчасової комісії заслухано 25 суб’єктів господарювання які нараховують заробітну плату менше мінімального розміру або нижчу середньогалузевого показника. Станом на 01 червня поточного року в районі  44 суб'єкта господарювання нараховують заробітну плату менше мінімального розміру  (111 осіб).

           Підводячи підсумки заходу Надія Сєркова запропонувала звернутися до Херсонської обласної державної адміністрації з проханням направити клопотання до Міністерства інфраструктури України з пропозицією виділити фінансову допомогу Державному підприємству «Скадовський морський торговельний порт», яку буде спрямовано на погашення заборгованості із заробітної плати та на сплату податків. 

            Крім того, копії актів обстеження по фізичним осібам-підприємцям Абдулаєву Т., Айрапетяну А.Р., Шевченко А.О. та Штанько А.Ю. для вжиття заходів реагування направити до Головного управління Держпраці у Херсонській області та Головного управління ДФС у   Херсонській    області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора