Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область

На другому засіданні Ради церков при ОДА обговорили питання реєстрації та статусу релігійних організацій Херсонщини

Переглядів: 976

Сьогодні, 29 листопада, провели друге засідання Ради церков і релігійних організацій при Херсонській обласній державної адміністрації.

Привітав з початком роботи членів Ради директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Дмитро Бутрій:

«Бажаю плідної роботи, яка принесе користь вашим релігійним організаціям. Адже ви, в свою чергу, своєю діяльністю захищаєте нашу громаду морально й духовно».

Представники всіх релігійних конфесій та деномінацій області зібралися, аби обговорити досить важливі питання, що стосуються механізму реєстрації статутів релігійних організацій і реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

З цими питаннями представникам церков і релігійних організацій допомогли розібратися старший державний ревізор-інспектор відділу податків та зборів з юридичних осіб Херсонського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі Ірина Лисенко та заступник начальника відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Херсонської міської ради Ігор Абрамович.

Останнім часом чимало питань виникає при реєстрації або перереєстрації у новій редакції статутів релігійних організацій. Тому така тема засідання потрібна задля узагальнення та недопущення у подальшому помилок при формуванні статутів.

Ірина Лисенко зауважила, що структура й зміст статуту релігійних організацій повинні спиратися на Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Найрозповсюдженішим питанням для церков і релігійних організацій є отримання статусу неприбутковості, засади якого прописано у статті 133 Податкового кодексу України.

«Всі прибутки повинні використовуватися виключно на функціонування самої організації», - зазначила Ірина Лисенко.

Ігор Абрамович розповів про можливі складнощі та їх вирішення у процесі реєстрації організації як юридичної чи фізичної особи та нове законодавче поле, в якому здійснюються зазначені процедури.

Члени Ради церков ставили питання, які їх хвилюють як керівників, обмінювалися досвідом. Керівництво обласної державної адміністрації впевнене, що саме у такому форматі спілкування здатне спрямувати спільні зусилля органів державної влади, релігійних та громадських організацій, всіх віруючих та жителів області на збереження миру, територіальної цілісності і суверенітету Української держави.

Автор: Якуніна Ганна, Управління інформаційної політики ХОДА« повернутися до списку новин