Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На другому засіданні Ради церков при ОДА обговорили питання реєстрації та статусу релігійних організацій Херсонщини

Дата: 30.11.2018 09:59
Кількість переглядів: 1206

Фото без описуСьогодні, 29 листопада, провели друге засідання Ради церков і релігійних організацій при Херсонській обласній державної адміністрації.

Привітав з початком роботи членів Ради директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Дмитро Бутрій:

«Бажаю плідної роботи, яка принесе користь вашим релігійним організаціям. Адже ви, в свою чергу, своєю діяльністю захищаєте нашу громаду морально й духовно».

Представники всіх релігійних конфесій та деномінацій області зібралися, аби обговорити досить важливі питання, що стосуються механізму реєстрації статутів релігійних організацій і реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

З цими питаннями представникам церков і релігійних організацій допомогли розібратися старший державний ревізор-інспектор відділу податків та зборів з юридичних осіб Херсонського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі Ірина Лисенко та заступник начальника відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Херсонської міської ради Ігор Абрамович.

Останнім часом чимало питань виникає при реєстрації або перереєстрації у новій редакції статутів релігійних організацій. Тому така тема засідання потрібна задля узагальнення та недопущення у подальшому помилок при формуванні статутів.

Ірина Лисенко зауважила, що структура й зміст статуту релігійних організацій повинні спиратися на Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Найрозповсюдженішим питанням для церков і релігійних організацій є отримання статусу неприбутковості, засади якого прописано у статті 133 Податкового кодексу України.

«Всі прибутки повинні використовуватися виключно на функціонування самої організації», - зазначила Ірина Лисенко.

Ігор Абрамович розповів про можливі складнощі та їх вирішення у процесі реєстрації організації як юридичної чи фізичної особи та нове законодавче поле, в якому здійснюються зазначені процедури.

Члени Ради церков ставили питання, які їх хвилюють як керівників, обмінювалися досвідом. Керівництво обласної державної адміністрації впевнене, що саме у такому форматі спілкування здатне спрямувати спільні зусилля органів державної влади, релігійних та громадських організацій, всіх віруючих та жителів області на збереження миру, територіальної цілісності і суверенітету Української держави.

Автор: Якуніна Ганна, Управління інформаційної політики ХОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора