Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Коли діти жебракують…

                                           Фото без опису                                                       Одним із найважливіших чинників, що визначають становлення особистості, є сім’я – перша й основна референтна група, в якій формується людина, відбувається більша частина процесів її соціалізації. Тому, безперечно, основну причину поширення таких негативних явищ, як бездоглядність і безпритульність дітей, потрібно шукати саме в особливостях її сімейного оточення.

Чимало дітей у позанавчальний час шукають пригод. Часто такою пригодою стає жебракування. Діти жебракують на вулицях, у транспорті, іноді можна побачити неповнолітніх із простягнутою рукою під храмами, біля супермаркетів та кав’ярень…

Особливо помітними стають малі прошаки в період шкільних канікул. Із практики відомо, що не завжди це діти із так званих неблагополучних сімей. На обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації, станом на 30 квітня 2019 року, перебуває 23 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації спільно з представниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Скадовського відділення Новокаховського відділу Головного управління Національної поліції в Херсонській області постійно проводять профілактичну роботу щодо попередження бродяжництва, жебракування та злочинності неповнолітніх, контролюють виконання батьками, опікунами обов’язків щодо виховання та утримання дітей, виявляють сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах тощо.

Жебракують діти, з їх слів, часто за власним бажанням, заробляють гроші для різних потреб. Є факти, коли батьки й не знають, чим насправді займаються їх діти. Таким чином, просто необхідно проводити роз’яснювально-інформаційну роботу на батьківських зборах в освітніх закладах.

Втягнення у заняття жебрацтвом полягає в умисному схиленні неповнолітнього до систематичного жебракування у сторонніх осіб грошей або інших матеріальних цінностей. Варто нагадати дорослим, що втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, а саме, у заняття жебрацтвом, відповідно до статті 304 Кримінального кодексу України, карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Здійснення профілактичної роботи серед дітей та родин повинно перебувати в центрі уваги не тільки служби у справах дітей, правоохоронних органів, а й всього суспільства.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора