Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Діти–це найголовніший скарб нашого суспільства!

       На  виконання  вимог  Сімейного  кодексу України,  Законів України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про основи соціального захисту бездомних осіб та безпритульних дітей», постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дітей», «Про внесення змін  до  деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей  та  підтримки  сімей  з дітьми»,  службою у справах дітей в Скадовському районі здійснюються відповідні заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей, їх фізичний, інтелектуальний і духовний  розвиток, соціальний захист, забезпечення  та захист прав  і законних інтересів.

Діти–це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, залежить  майбутнє нашої країни, тому одним із основних  завдань служби у справах дітей є координація роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо захисту прав дітей. Так з початку 2020 року було проведено одне засідання координаційної ради у справах дітей районної державної адміністрації та 5 засідань комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації, на яких розглянуто 23 питання соціального захисту дітей.

Так як кожна дитина – це різна історія та до кожної  потрібен спеціальний підхід,  з метою запобігання порушень прав і законних інтересів дітей протягом І кварталу поточного року службою у справах дітей районної державної адміністрації проведено 28 спільних перевірок у сім’ях опікунів та піклувальників, 12 перевірок у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 6 перевірок умов проживання дітей у родинах усиновлювачів, випадків порушень прав і законних інтересів дітей не виявлено. З батьками, опікунами/піклувальниками, батьками-вихователями  постійно проводиться  роз’яснювальна робота  з приводу виховання, утримання та  навчання їхніх підопічних.

З метою створення  належних умов для подолання  проблем дитячої бездоглядності та безпритульності проведено 17 спільних профілактичних рейдів. Всього з початку 2020 року службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно із працівниками Скадовського відділення поліції Новокаховського відділу поліції Головного управління  Національної поліції,  у зв’язку із загрозою здоров’ю та життю вилучено 9 дітей з 4 сімей. Троє дітей  було знайдено  в жахливому стані на  звалищі сміття, де вони проживали,  та терміново доставлено до лікувального закладу для проходження медичного огляду.

На даний час 4 із 9 дітей направлено до комунального закладу Херсонської обласної ради «Центр соціально-психологічної реабілітації», 2 дітей-до комунального некомерційного закладу «Херсонський обласний Будинок дитини» Херсонської обласної ради, 1 дитину із новонародженою дитиною-до Соціального центру матері та дитини Херсонської обласної ради, 1 дитину повернено до інституційного закладу «Старозбурївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Херсонської обласної ради» , 1 дитина із вилучених на даний час проходить медичне обстеження в комунальному некомерційному закладі «Скадовська центральна районна лікарня» Скадовської районної ради.

Сім’я - це найбільший скарб в нашому суспільстві. Найважливіше, що є у кожної людини-це її близькі, тому службою у справах дітей  постійно здійснюються заходи щодо влаштування дітей до сімейних форм виховання.  Так із 31 дитини, яка посиротіла за 2019 рік та І квартал 2020 року до сімейних форм виховання влаштовано 28 дітей. З метою влаштування дітей до сімейних форм виховання, усім бажаючим громадянам України, які бажають взяти  до себе в родину дітей або дитину, у Херсонському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять навчання, де майбутніх батьків готовлять до відповідального батьківства шляхом засвоєння необхідних знань і формувань умінь та навичок. З початку  поточного року пройшли вищезазначені курси підготовки потенційних опікунів та піклувальників  три родини.

Здійснюється  захист прав 31 дитини, які проживають в сім’ях, що опинились в складних життєвих  обставинах. З їх  батьками під час спільних рейдів постійно проводиться   робота у розв’язанні проблем, які родина не в змозі подолати самостійно, діяльність спрямована на підтримку стабільності родин з дітьми, які мають певні ризики, а саме: алкоголізм, безробіття, малозабезпеченість та ін., бо виховання дітей - це не тільки найголовніший моральний, а й конституційний обов’язок  кожної родини.

Чужих дітей не буває. Діти - наше майбутнє, продовження не тільки нас самих, нашого роду, а й нашої держави. Будьте небайдужими: візьміть дітей в родину!!! Служба у справах дітей Скадовської районної державної адміністрації завжди готова до співпраці.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора