Діти–це найголовніший скарб нашого суспільства!

На  виконання  вимог  Сімейного  кодексу України,  Законів України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про основи соціального захисту бездомних осіб та безпритульних дітей», постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дітей», «Про внесення змін  до  деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей  та  підтримки  сімей  з дітьми»,  службою у справах дітей в Скадовському районі здійснюються відповідні заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей, їх фізичний, інтелектуальний і духовний  розвиток, соціальний захист, забезпечення  та захист прав  і законних інтересів.

Діти–це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, залежить  майбутнє нашої країни, тому одним із основних  завдань служби у справах дітей є координація роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо захисту прав дітей. Так з початку 2020 року було проведено одне засідання координаційної ради у справах дітей районної державної адміністрації та 5 засідань комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації, на яких розглянуто 23 питання соціального захисту дітей.

Так як кожна дитина – це різна історія та до кожної  потрібен спеціальний підхід,  з метою запобігання порушень прав і законних інтересів дітей протягом І кварталу поточного року службою у справах дітей районної державної адміністрації проведено 28 спільних перевірок у сім’ях опікунів та піклувальників, 12 перевірок у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 6 перевірок умов проживання дітей у родинах усиновлювачів, випадків порушень прав і законних інтересів дітей не виявлено. З батьками, опікунами/піклувальниками, батьками-вихователями  постійно проводиться  роз’яснювальна робота  з приводу виховання, утримання та  навчання їхніх підопічних.

З метою створення  належних умов для подолання  проблем дитячої бездоглядності та безпритульності проведено 17 спільних профілактичних рейдів. Всього з початку 2020 року службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно із працівниками Скадовського відділення поліції Новокаховського відділу поліції Головного управління  Національної поліції,  у зв’язку із загрозою здоров’ю та життю вилучено 9 дітей з 4 сімей. Троє дітей  було знайдено  в жахливому стані на  звалищі сміття, де вони проживали,  та терміново доставлено до лікувального закладу для проходження медичного огляду.

На даний час 4 із 9 дітей направлено до комунального закладу Херсонської обласної ради «Центр соціально-психологічної реабілітації», 2 дітей-до комунального некомерційного закладу «Херсонський обласний Будинок дитини» Херсонської обласної ради, 1 дитину із новонародженою дитиною-до Соціального центру матері та дитини Херсонської обласної ради, 1 дитину повернено до інституційного закладу «Старозбурївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Херсонської обласної ради» , 1 дитина із вилучених на даний час проходить медичне обстеження в комунальному некомерційному закладі «Скадовська центральна районна лікарня» Скадовської районної ради.

Сім’я - це найбільший скарб в нашому суспільстві. Найважливіше, що є у кожної людини-це її близькі, тому службою у справах дітей  постійно здійснюються заходи щодо влаштування дітей до сімейних форм виховання.  Так із 31 дитини, яка посиротіла за 2019 рік та І квартал 2020 року до сімейних форм виховання влаштовано 28 дітей. З метою влаштування дітей до сімейних форм виховання, усім бажаючим громадянам України, які бажають взяти  до себе в родину дітей або дитину, у Херсонському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять навчання, де майбутніх батьків готовлять до відповідального батьківства шляхом засвоєння необхідних знань і формувань умінь та навичок. З початку  поточного року пройшли вищезазначені курси підготовки потенційних опікунів та піклувальників  три родини.

Здійснюється  захист прав 31 дитини, які проживають в сім’ях, що опинились в складних життєвих  обставинах. З їх  батьками під час спільних рейдів постійно проводиться   робота у розв’язанні проблем, які родина не в змозі подолати самостійно, діяльність спрямована на підтримку стабільності родин з дітьми, які мають певні ризики, а саме: алкоголізм, безробіття, малозабезпеченість та ін., бо виховання дітей - це не тільки найголовніший моральний, а й конституційний обов’язок  кожної родини.

Чужих дітей не буває. Діти - наше майбутнє, продовження не тільки нас самих, нашого роду, а й нашої держави. Будьте небайдужими: візьміть дітей в родину!!! Служба у справах дітей Скадовської районної державної адміністрації завжди готова до співпраці.