Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення від 13.04.2020 р. № 556-IX

        Державна екологічна інспекція в Херсонській області (далі - Інспекція) повідомляє, що продовжується період високої пожежної небезпеки на території Херсонської області та збільшується кількість лісових пожеж, масового випалювання стерні, пожнивних решток, сухої рослинності на полях, смугах відводу доріг, лісосмугах, на схилах ярів тощо.

            Причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності, що призводять до багатотисячних збитків, значного забруднення атмосферного повітря, порушення стану біогеоценозів, змін фізико-хімічного і гідрологічного режиму екотопів, порушення стабільності екосистем, пониження родючості та протиерозійної стійкості ґрунтів.

            Відповідно до ст. 202 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про Державну екологічну інспекцію у Херсонській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 22.11.2018 № 249, Інспекція рекомендує на підконтрольних Вам територіях посилити контроль за дотриманням правил пожежної безпеки, вживати заходів щодо заборони випалювання сухої рослинності та її залишків уздовж доріг та розведення вогнищ на полях і в лісосмугах (особливо у межах охоронних зон магістральних мереж), очерету в поймах річок, озер, каналів, тощо.

            Також Інспекція повідомляє про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення від 13.04.2020 р. № 556-IX, що суттєво збільшило штрафні санкції, а саме:

- у статті 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімум доходів громадян і на посадових осіб - від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.                                                                                                            

- у статті 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.                                                          

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора