Захист прав учасників бойових дій та їх родин

23 травня 2019 року працівниками Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) спільно з педагогічним колективом Олександрівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів проведено 3 заходи з родинами учасників бойових дій: зустріч на тему: «Стресові ситуації в житті родин учасників бойових дій. Психологічна допомога», засідання групи самодопомоги та взаємодопомоги «Разом легше» на тему: «Переживимо важкі життєві ситуації разом» та лекцію на тему: «Особливості психологічної допомоги дітям учасників бойових дій».

Мета заходів – навчити виявляти за зовнішніми ознаками посттравматичний стрес, надавати першу допомогу при стресових станах та долати наслідки стресових ситуацій, ознайомити з первинною допомогою батьків дітей, які знаходяться у стані посттравматичного стресу.

Під час заходів мета була досягнута, для учасників проведено тестування та навчено релаксивним вправам, педагоги ознайомили з куточком учасників бойових дій, який розташований в приміщенні Олександрівської загальноноосвітньої школи І – ІІІ ступенів. Педагогічний колектив разом із здобувачами освіти Олександрівської ЗОШ започаткували волонтерський рух завдяки якому отримують допомогу всі родини, які проживають на території Олександрівської сільської ради.

Також під час спілкування діти запевнили, що вони не забувають тих військових, які знаходяться на передовій та яким мають змогу надати несподівані подарунки. Самі учасники бойових дій та їхні діти розповіли про свої болючі питання, нагальні з яких це те, що не має можливості всією родиною отримати путівку на відпочинок.

У заході взяли участь 20 осіб, проведено 5 індивідуальних бесід, розповсюджено 40 інформаційних буклетів «Пам’ятка учаснику АТО».

Працівники Центру з щирою вдячністю надали подарунки батькам дітей, які захищали Україну.

Будемо сподіватись, що їхня відвага не забудеться, а любов та патріотизм передаватиметься підростаючому поколінню.