Ярмарок вакансій – найкоротший та найефективніший шлях до працевлаштування

Традиційно Херсонщина, та, зокрема, Скадовський край – край курортний,  край туризму, відпочинку та оздоровлення. Це регіон, де пріоритетними видами економічної діяльності є сільське господарство та куротно-рекреаційний комплекс. Звідси і специфіка місцевого ринку праці, яка проявляється у переважно сезонному попиті на робочу силу.

Враховую ці фактори, з метою задоволення потреб роботодавців області в сезонній робочій силі та надання  допомоги безробітним та шукаючим роботу  у працевлаштуванні  26 квітня 2018 року на Херсонщині одночасно в  усіх районах області відбувся Всеобласний ярмарок сезонних вакансій «Роботодавці Херсонщини запрошують на сезонні роботи». Невиключенням став і Скадовський районний центр зайнятості, у приміщенні якого і відбувся цей захід.

Перед початком ярмарку спільно із Скадовським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  було проведено вуличну акцію "Захисти своє майбутнє", присвячену протидії торгівлі людьми та нелегальному працевлаштуванню. Під час неї відвідувачам центру зайнятості та пересічним перехожим пропонувалося взяти участь у своєрідному голосуванні: за допомогою стікерів віддати свій голос за офіційне працевлаштування за допомогою служби зайнятості чи за неоформлені трудові відносини.

Захід відкрила керівник Скадовського районного центру зайнятості Євгенія Небрат, яка зазначила, що саме такий захід, як ярмарок вакансій, є найкоротшим та найефективнішим шляхом спілкування роботодавця та безробітного і висловила впевненість у тому, що наявні вакансії будуть якісно укомплектовані, шукачі роботу знайдуть гідне робоче місце.

Заступник голови Скадовської районної державної адміністрації Надія Сєркова, привітавши учасників та організаторів я, підкреслила, що роботу завжди знайде той, хто хоче працювати та активно її шукає. Тож побажала присутнім бути активними, ініціативними і отримати від участі у ярмарку очікуваний результат: гарну роботу із гідною зарплатнею.

У ярмарку взяли участь 15 роботодавців із Скадовського району, а також були представлені сезонні вакансії роботодавців області з наданням житла. 170 безробітних та шукачів роботи скористалися можливістю швидкого пошуку роботи, безпосередньо спілкуючись з роботодавцем, з'ясовуючи всі обставини та умови майбутньої роботи. За результатами ярмарку було видано 152 направлення на працевлаштування.

Крім того до участі у ярмарку були запрошені соціальні партнери служби зайнятості: Скадовський сервісний центр Пенсійного фонду України в Херсонській області, "Скадовське бюро правової допомоги" Голопристанського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, та заклади професійно-технічної освіти: районні підрозділи Херсонського навчально-курсового комбінату  агропромислового розвитку та Херсонського навчально-курсового комбінату "Професіонал". Тож учасники ярмарку могли отримати кваліфіковані консультації з питань трудового законодавства,  зайнятості та соціального захисту, майбутнього пенсійного забезпечення та обрахування страхового стажу, проходження професійного навчання за сприяння служби зайнятості тощо. Також усі фахівці районного центру зайнятості теж були готові надати професійні відповіді на всі запитання, що турбували учасників заходу.

У результаті безробітними та шукачами роботи була надана попередня згода на укомплектування переважної більшості  представлених вакансій. За результатами ярмарку було видано 152 направлення на працевлаштування.

Сучасні можливості служби зайнятості створюють всі необхідні умови для того, щоб її співпраця з роботодавцями була плідною. А саме, шукачі роботи знайшли свого роботодавця, а роботодавці – свого працівника, це справляє  позитивний вплив на регіональний ринок праці, зменшує напруження у суспільстві, а отже веде до гідного майбутнього!