Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування: «Годування грудьми – основа життя»

 Фото без описуЗ 09 по 15 серпня у Скадовському районі проведений Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

Природне вигодовування – єдиний спосіб годування дитини, який має унікальний біологічний вплив на її здоров’я. Грудне вигодовування незамінне для забезпечення повноцінного розвитку і росту дитини.

Усі зусилля медичних працівників центру ПМСД направлені на збереження грудного вигодовування не тільки до 6 місяців, а й до 1-2 років. Кількість дітей, які отримували грудне молоко у віці 12 міс. і більше: у 2014 р. – 183; у 2015 р. – 184; у 2016 р. – 183, у 2017 р. - 185.

Діти, яких вигодувала мати грудьми, значно рідше мають: алергічні захворювання; хвороби органів дихання; шлунково-кишкового тракту – панкреатит, холецистит; інфекційні кишкові захворювання; цукровий діабет; зайву вагу тіла; у таких дітей набагато рідше буває діарея, пневмонія, бронхіальна астма, алергічний дерматит, цукровий діабет. Показник захворюваності дітей віком до 1 року складав: у 2014 р. – 1943,3; у 2015 р. – 1688,5; у 2016 р. – 2626,4, у 2017 р. – 1985,3.

Перший патронаж лікаря або медичної сестри розпочинається з бесіди про значення виключно грудного вигодовування, консультування молодих матерів, нагадування їм про основні правила грудного вигодовування та підтримки матері в цьому. Дуже важливою для жінки у цей період є і підтримка всієї сім`ї. Якщо мати зацікавлена у здоров’ї своєї дитини і веде здоровий спосіб життя, то дитина буде забезпечена грудним вигодовуванням досить тривалий період.

Грудне вигодовування – це не тільки поживні речовини, але й міцний психічний зв'язок матері та дитини на все життя. Природа подарувала жінці чарівний дар - дати життя маленькій людині та вигодувати її груддю.  Не відмовляйтеся від щастя дати своїй дитині найкраще та найнеобхідніше. Материнське молоко – це є матеріалізована любов у найкращому її прояві.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора