Всеукраїнська декада зайнятості для учасників АТО/ООС та осіб з інвалідністю

За ініціативи Державної служби зайнятості та підтримки Міністерства соціальної політики України, щороку, з грудня 2015 року в Україні проводиться Всеукраїнська декада зайнятості для учасників АТО/ООС та осіб з інвалідністю. Метою проведення декади є забезпечення соціального захисту учасників АТО та людей з інвалідністю, надання їм всебічної допомоги щодо психологічної та професійної адаптації, пошуку роботи та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, привернення уваги широкого кола громадськості до вирішення їх проблем.

У Міжнародний день інвалідів, 3 грудня 2019 року, в рамках проведення Всеукраїнської декади зайнятості учасників АТО та людей з інвалідністю у Скадовській районній філії Херсонського обласного центру відбувся семінар «Соціальні послуги особам з інвалідністю» із залученням представників Скадовської районної служби для сім’ї,дітей та молоді, Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області та Скадовського бюро правової допомоги.  А також 5 грудня  2019 року на базі Скадовської районної філії ХОЦЗ відбувся інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО. До участі у заході були запрошені також представники Скадовської районної служби для сім’ї, дітей та молоді та Скадовського бюро правової допомоги. Учасники семінарів мали можливість ознайомитись з комплексом соціальних послуг для сприяння працевлаштування та професійної реабілітації даних категорій громадян; отримати усі необхідні роз’яснення щодо матеріального забезпечення, надання медико-соціальних послуг; отримання безкоштовної юридичної консультації для вирішення проблемних питань та переліком послуг, які надають ці організації особам з інвалідністю та учасникам АТО/ООС. Заходи проводились для того, щоб зрозуміти потреби осіб з обмеженими можливостями та учасників АТО, почути їхні думки, побажання та допомогти вирішити їхні проблемні питання.

В Скадовській районній філії робота з даними категоріями осіб не обмежується рамками декади, вона у нас систематична і послідовна. Так,  за січень-листопад 2019 року на обліку в Скадовській районній філії перебувало 44 особи з інвалідністю, з них 17 осіб зазначеної категорії були працевлаштовані з урахуванням їх професійних здібностей. З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці безробітних з обмеженими фізичними можливостями професійне навчання за направленням служби зайнятості у 2019 році проходило 11 осіб, брали участь у громадських та інших тимчасових роботах 2 особи. Також за цей період на обліку в Скадовській районній філії перебувало 48 учасників АТО, з них 16 осіб були працевлаштовані, проходили профнавчання 4 особи та брали участь у громадських та інших тимчасових роботах також 2 особи.