Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Виведення з «тіні» стосунків у сфері зайнятості населення , та своєчасна виплата заробітної плати – актуальна тема сьогодення.

Виведення з «тіні» прибутків і стосунків у сфері зайнятості населення – один з головних напрямів діяльності органів влади. Для суспільства небезпека тіньової зайнятості полягає в тому, що місцеві бюджети втрачають надходження з податку на доходи фізичних осіб, які є одним із джерел наповнення бюджету. З цієї  причини місцеві органи влади не мають можливості повною мірою забезпечити потреби міста або села, виконувати соціальні програми, самих же громадян тіньова зайнятість позбавляє соціальних гарантій.

            Контроль за  дотриманням в районі законодавства про працю здійснює тимчасова комісія з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій у сфері оплати праці та інших соціальних виплат, яка створена при районній державній адміністрації. З початку 2019 року підготовлено та проведено 10 засідань, заслухано 48 суб’єктів господарювання, які використовують найману працю, з них: 5 суб’єктів господарювання які нараховують заробітну плату менше мінімального розміру або нижчу середньогалузевого показника, 2 суб’єкта господарювання у яких було виявлено без оформлення трудових відносин у відповідності до чинного законодавства  найманих працівників, 10 суб’єктів господарювання з питань легалізації трудових відносин, 23 суб’єкти господарювання у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску, на 6 засіданнях комісії було заслухано керівників підприємств які мають борги по заробітній платі, а саме чотири рази КП «Центральна районна аптека №17», та чотири рази ДП «Скадовський морський торговельний порт».

За оперативними даними проведеного моніторингу станом на 01 листопада 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати по Скадовському району становить 486,0 тис. грн, а саме: на ДП «Скадовський морський торговельний порт» - 402,0 тис.грн та комунальному підприємстві «Центральна районна аптека №17» - 84,0 тис.грн.

З метою легалізації зайнятості населення та недопущення використання роботодавцями найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин в Скадовському районі діють робочі групи з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій у сфері оплати праці та інших соціальних виплат у роботі яких активно приймають участь спеціалісти управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації. Протягом січня-жовтня 2019 року робочими групами у відповідності до сфери діяльності  здійснено обстеження 382 суб'єктів господарювання різних форм власності, виявлено без оформлення трудових відносин у відповідності до чинного законодавства 30 найманих працівника, з них праця 15 осіб легалізована.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення підвищення рівня доходів населення району необхідно і надалі приділяти велику увагу реалізації державної політики легальної зайнятості населення у Скадовському районі, та встановленню дієвого контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора