Виїзна акція «Живи та працюй в Україні»

26 лютого 2019 року фахівцями Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості було проведено виїзну акцію «Живи та працюй в Україні» для жителів  селища Лазурне, з метою наближення послуг служби зайнятості до зайнятого і незайнятого населення. В рамках акціїї  мешканців громади було проінформовано щодо послуг та можливостей служби зайнятості, ознайомлено з рядом соціальних послуг, якими вони можуть скористатися, як клієнти служби зайнятості, надано інформації стосовно законодавства, ринку праці регіону, можливостей служби зайнятості в питаннях працевлаштування, підвищення конкурентоспроможності громадян шляхом професійного навчання, в т.ч. отримання ваучера для осіб старше 45 років на оплату навчання.

Жителі громади, які прийшли на захід, мали можливість ознайомитись з вакансіями від місцевих роботодавців, які щорічно мають сезонну  потребу у робочих місцях,  особлива увага зверталась на затребуваність на ринку праці робітничих професій. Фахівці Філії розповіли про можливість та переваги проходження професійного навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, ознайомили  з переліком професій, за якими на сьогоднішній день здійснюється професійне навчання, в тому числі, на базі Херсонського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та перспективами подальшого працевлаштування.

Під час заходу присутніх було ознайомлено з одним із ефективних кроків пошуку роботи – резюме і відеорезюме, можливістю скористатись допомогою фахівців служби зайнятості в їх складанні. Також мешканці селища дізнались про  роботу фахівців рекрутингу, послугами  яких  можуть користуватись і особи, які не перебувають на обліку в службі зайнятості  та про новий сервіс із онлайн-реєстрації, за допомогою якого кожен бажаючий може дистанційно записатися на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України. Усі бажаючі мали змогу пройти профдіагностичне тестування з метою визначення професійних намірів.

Також в рамках виїзної акції «Живи та працюй в Україні» проведені профорієнтаційні семінари для учнів 8 та 11 класів Лазурненської ЗОШ. Мета цих заходів полягала в інформуванні учнів сільської місцевості про послуги служби зайнятості, стану ринку праці Скадовського району та наданні допомоги у професійному самовизначенні.Увага присутньої молоді була зосереджена на важливості оптимального вибору професії за формулою «Хочу – Можу – Треба», тобто, щоб вибір майбутньої професії був зроблений свідомо, з урахуванням інтересів, здібностей, можливостей і потреб на ринку праці.