Херсонська область

Відбулось засідання районної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми

З метою попередження випадків вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми під час запровадження карантину органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування продовжують здійснювати заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

23 грудня 2020 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Валентини Головатої відбулося чергове засідання районної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми.

На засіданні були обговоренні питання, щодо взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, підведено підсумки роботи міжвідомчої ради за 2020 рік та затверджено перспективний  план  на 2021 рік.

За інформацією працівників Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр), з метою протидії домашньому насильству або реальної загрози його вчинення проведено 21 групових заходів, якими охоплено                 229 учасників.

Працівниками Центру розповсюджено 380 інформаційних буклетів/листівок з питань протидії насильству в сім’ї. З початку року на обліку перебуває  39 родин щодо яких надійшли повідомлення про скоєння домашнього насильства, в яких виховуються          73 неповнолітні дитини. З них 1 родину взято під соціальний супровід. За звітній період під час індивідуальної роботи з клієнтами Центру надано 228 послуги та охоплено         142 особи.

Також члени міжвідомчої ради співпрацювали з головою правління Всеукраїнської громадської організації «Центр “Розвиток демократії” - Еллою Ламах,  за сприяння якої були проведені он-лайн навчання по підвищенню комп’ютерної грамотності з працівниками державних та комунальних установ,  також спільно з працівниками Центру проводила навчання з сім’ями,  в яких скоєно домашнє насилля, що проживають у віддалених селах району.

Валентина Головата зазначила, що в районі ситуація залишається стабільною, кількість звернень щодо домашнього насильства різко не збільшується. І це пов’язано з тісною співпрацею усіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. В умовах сьогодення нам усім необхідно працювати задля попередження домашнього насильства, а у разі виявлення таких випадків - надання своєчасної, якісної та результативної допомоги.