Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Своєчасне обслуговування – запорука безаварійного споживання природного газу у багатоквартирних будинках

З 2014 року обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання здійснюється по -новому. Відтепер за стан системи відповідає їх власник – фізична особа,ОСББ, управитель,ЖЕК тощо. Відповідно до положень пункту 2.1 розділу II Правил безпеки систем газопостачання, визначено: балансоутримувач – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно із чинним законодавством України;
технічне обслуговування – системи обходів (оглядів), ремонтів, які дають змогу утримувати обладнання в справному стані. При технічному обслуговуванні здійснюються контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання та інші операції з утримання працездатності і справності системи газопостачання;

Пунктом 3.5 розділу V Правил безпеки систем газопостачання визначено, що технічне обслуговування газопроводів, поточний та капітальний ремонт забезпечуються власником газових мереж. Якщо мова йде про внутрішньобудинкову мережу то це – фізична особа,ОСББ, управитель,ЖЕК тощо.
Згідно пункту 5.4 розділу V Правил безпеки систем газопостачання, технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових будівель, здійснюється на договірних засадах.

АТ Херсонгаз нагадує усім споживачам, про суворе дотримання правил безпечного користування газом у побуті та необхідність проведення періодичного технічного обслуговування газових приладів та димовентиляційних каналів.
Відповідно до Закону України « Про житлово-комунальні послуги” (п.3 ч.1 ст.14 ) та ПБСГ ( пункт 5.4 розділу V) технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру здійснюється на договірних засадах. До будинків та споруд, не забезпечених договорами про обслуговування внутрішньобудинкових мереж не може бути надано розподіл газу ( ПБСГ ( пункт 5.7 розділу V).

Для цього власник має в обов’язкову порядку укласти договір на технічне обслуговування, адже обладнання житлових громадських будинків підлягає відключенню від системи газопостачання за умови не забезпечення власником технічного обслуговування згідно з вимогами Правил безпеки систем газопостачання (пункту 5.4 розділу V ).
Аварійно-диспетчерська служба АТ Херсонгаз цілодобово працює виключно для локалізації аварійних випадків у системі газопостачання, і не здійснює ремонті чи відновлювальні роботи.

При відсутності договору на технічне обслуговування, усі подальші роботи з відновлення газопостачання або ремонту приладів виконується службою експлуатації АТ Херсонгаз через оформлення замовлення у Сервісному центрі.
Довідково: Станом на 01.06.2020 в Херсонській області налічується 3333 багатоповерхові будинки, з яких 3075 мають власника, управителя чи керуючу компанію.
Товариство Херсонгаз технічно обслуговує 462 внутрішньобудинкові газові системи на договірних засадах. Не забезпечене технічним обслуговуванням 2658 будинків.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора