Співпраця служби зайнятості та Пенсійного фонду

Вже впродовж декількох років триває спільна робота Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості та  Скадовського сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України. Для безробітних громадян різних вікових категорій проводяться спільні заходи, під час яких присутнім шукачам роботи надається роз'яснення щодо важливості легального працевлаштування та отримання легалізованої заробітної плати. Так, тільки за І півріччя 2019 року фахівцями проведено 8 спільних заходів, на яких безробітних ознайомили із можливостями веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, де застраховані особи можуть отримувати індивідуальні дані зі своєї облікової картки про заробітну плату і сплачені роботодавцем внески, інформацію про розмір внесок та про спеціальний або пільговий стаж (за його наявності). Присутніх також звертають увагу на те, що особа яка отримує заробітну плату не легально, в майбутньому може бути приречена на мізерну пенсію або навіть її не отримати, оскільки страхові внески із тіньового заробітку не сплачуються, відповідно такі періоди роботи не зараховуються до страхового стажу. Адже на сьогодні дуже просто контролювати свій страховий стаж не виходячі із дому, в режимі онлайн, для цього, кожен бажаючий  може звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України та зареєструватися на веб-порталі електронних послуг або отримати таку інформацію відвідавши спільний семінар в Скадовській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості.