Соціальна робота з внутрішньо переміщеними особами

Люди, які змушені були покинути рідні домівки та опинились у складних життєвих обставинах через військові дії на території Сходу України знаходяться під постійним контролем Скадовського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі – Центр). Працівники Цетру відвідують родини вимушених переселенців за місцем їх проживання, з'ясовують  їх потреби та надають їм соціальні послуги.

Працівники Центру займаються вирішенням питань та надання соціальних послуг родин/осіб внутрішньо переміщених осіб. На даний час в Центрі створений банк даних осіб, який постійно оновлюється.

Працівники Центру організовують та приймають участь у засіданях, нарадах та зустрічах. Протягом 2019 року для вищевказаних осіб/сімей надано всього 196 послуг, з них: надано гуманітарна допомогу у вигляді продуктів харчування, одягу, взуття, засобів особистої гігієни, канцелярські товари, оформлення документів та матеріальну допомогу для 34 сімей/осіб.

28 травня 2019 року в залі селекторного зв’язку комунального закладу Скадовського районного будинку культури ім. Т. Г. Шевченка відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Надання допомоги внутрішньо переміщеним особам Скадовського раойну» з вимушеними переселенцями зі Сходу України, які проживають на території Скадовського району та потребують сторонньої допомоги.

На зустріч були запрошені представники органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій, установ та підприємств району, які надають соціальні, медичні та юридичні послуги сім’ям вимушено переміщених осіб.

Метою засідання було інформування родин вимушених переселенців про можливість одержання первинної та вторинної правової допомоги, роз’яснення щодо захисту прав та законних інтересів дітей, сприяння у відновленні або переоформленні необхідних документів для отримання пільг, статусу або субсидії, працевлаштування, можливість отримання медичних послуг за програмою безкоштовного лікування, влаштування до оздоровчих закладів, правила виділення земельних ділянок в межах міста, постановка на квартирний облік громадян та надання комплексу соціальних послуг.

Під час проведення «круглого столу» родини отримали ряд соціальних послуг, а саме:

-   3 родини запропоновано стати на облік Скадовської філії Херсонського обласного центру зайнятості;

- 2 родини перенаправлено до комунальної установи «Центру надання адміністративних послуг»;

-   2 родинам рекомендовано звернутись до юриста Бюро правової допомоги;