Служба зайнятості – демобілізованим учасникам АТО

Першочерговим завданням для фахівців служби зайнятості є сприяння якнайшвидшому адаптуванню у суспільстві, а також поверненню до трудової діяльності демобілізованих учасників антитерористичної операції.

У перші дні після реєстрації у Скадовській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості (далі – Філія) цим особам здійснюється пошук підходящої роботи, надаються інформаційні та профорієнтаційні послуги, призначається матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Учасників АТО ознайомлюють з ситуацією на ринку праці та актуальними вакансіями, вчать техніці пошуку роботи, спілкуванню з роботодавцями, пропонують пройти профвідбір під замовлення роботодавців, пропонується участь в оплачуваних громадських та тимчасових роботах. Для бажаючих розглядається можливість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, видача ваучерів для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці зайнятих учасників АТО.

При обслуговуванні даної категорії громадян, фахівцями Філії застосовується індивідуальний підхід до кожної особи, при потребі організовуються цільові семінари за участю представників управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації, Скадовського бюро правової допомоги та Скадовського районного військового комісаріату.

Для працедавців, які створюють нові робочі місця і приймають безробітних з числа учасників антитерористичної операції, є можливість отримати компенсацію у розмірі єдиного соціального внеску.

Протягом січня - травня 2019 року послугами Філії користувались 32 учасники АТО, які мали статус безробітного. За сприяння служби зайнятості 11 осіб працевлаштовано, в тому числі три особи після проходження професійного навчання за професіями: водій автотранспортних засобів, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування та тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Між районною службою зайнятості та Новомиколаївською сільською радою було укладено договори на виконання громадських робіт за напрямками «Профілактична робота з населенням, щодо недопущення порушення громадського порядку» та «Екологічний захист навколишнього середовища», на які були залучені безробітні з числа учасників АТО, роботи успішно  тривають вже понад 4 місяці.

Служба зайнятості — це сервісна установа, яка гарантує якість надання послуг щодо прискорення працевлаштування та  виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи тим, хто втратив роботу.