Розвиток сімейних форм виховання

Кожна дитина має право на виховання у родині, адже в якій повинен відбуватися розвиток дитячої особистості. Але іноді проживання в сім’ї стає нестерпним, більше схожим на суцільне насильство або бездоглядність. Причин, які призводять до складних життєвих обставин, безліч. І тоді постає питання вилучення дитини з біологічної сім’ї.

Державна соціальна політика у сфері захисту прав дітей направлена на реформування інтернатних закладів та пошуку альтернативних форм виховання дітей та влаштування їх до сімейних форм виховання, зокрема, однією з яких є патронат над дітьми.

З метою поширення інформації серед працівників організацій, установ та населення Скадовського району стосовно  патронатної форми виховання дітей та пошуку кандидатів у патронатні вихователі, Герцевою Оксаною - фахівцем із соціальної роботи Скадовського районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) 24 травня 2019 року проведено вуличну роботу на території Володимирівської сільської ради на тему: «Що таке патронат? Сімейний патронат в Україні» та бесіду з працівниками Володимирівської сільської ради на тему: «Патронат над дитиною. Особисті немайнові права та обов’язки».

Під час заходу обговорено важливість та актуальність запровадження патронату в районі, надано вичерпну інформацію щодо мети тимчасового влаштування, вимог до кандидатів у патронатні вихователі, дітей, які потребують даної послуги, та їх грошового забезпечення. Окрім цього фахівцем Центру презентовано алгоритм надання послуги патронату над дитиною та спільно з присутніми розглянуто кожен із етапів.

Працівники Центру систематично проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення району щодо запровадження патронату над дитиною, пошуку кандидатів у патронатні вихователі шляхом розміщення матеріалів на інформаційних стендах місцевих рад та у засобах масової інформації. Окрім того, проводяться зустрічі з трудовими колективами організацій, установ та підприємств Скадовського району.