Робоча зустріч з прийомними батьками та батьками - вихователями!

В сучасних умовах розвинутого українського суспільства проблема сирітства стає дуже поширеною. Міністерство соціальної політики України з метою розроблення плану дій по створенню розвиненої системи сімейних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, поширення практики патронату та наставництва запропонувало керівникам центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провести зустріч з прийомними батьками та батьками – вихователями та врахувати їх думку.

25 жовтня 2019 року працівниками Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді (далі – Центр) спільно з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації проведено робочу зустріч з прийомними батьками та батьками – вихователями, які проживають на території Скадовського району.

Основна мета заходу – отримання від прийомних батьків та батьків – вихователів проблемних питань та пропозицій до змін у законодавстві України, вирішення яких дасть можливість зменшити кількість дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в закладах інституційного догляду, а також вдосконалити процес встановлення опіки, піклування, функціонування прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу.

За результатами зустрічі прийомні батьки та батьки – вихователі озвучили ті проблемні питання, які виникають під час виховання категорійних дітей, надали пропозиції щодо підвищення мотивації для людей, які мають бажання виховувати дітей зі статусом, а також звернули увагу на рівень грошових виплатах та врахування до стажу роботи  діяльність прийомних батьків та батьків – вихователів.

Робота працівників Центру щодо створенню прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та патронатних родин продовжується.